آخرین خبرها
شکایت

شکایت

شکایت

شکایت به دو نوع شکایات کیفری و حقوقی تقسیم میشود.

در معنا شکایت به این شکل است که گاه پیش می آید که مال یا وجه و یا به کلی حق فردی مورد تعرض فرد دیگری قرار می گیرد و در چنین موقعی شخصی که به او ظلم شده به محکمه و قاضی رجوع می کند تا حل و فصل و رفع ظلم را خواستار می شود که این اقدام را اصطلاحا شکایت می نامند و همچنین شاکی را فرد متضرر و به اصطلاح ظالم یا خسارت زننده را مشتکی عنه میگویند.

 

اما مشاوره حقوقی ما بر این موضوع تأکید میکند تا از تفاوت شکایات کیفری و حقوقی آگاهی پیدا کنیم ، زیرا برخی از مردم از عدم آگاهی به آن مرتکب اشتباهاتی میشوند که روند و مسیر را دچار خلل میکند.

 

مشاوره موسسه حقوقی ما به توضیح و تفکیک و این موارد میپردازد:

در ابتدا ، شکایت کیفری را درهرکاغذی می توان نوشت و به مرجع قضایی برد ولی شکایت حقوقی حتمأ باید در برگه مخصوصی بنام دادخواست نوشته شود در غیر این صورت مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

دعوی و شکایت کیفری مربوط به عملی است که برای مرتکب آن, دادگاه مجازات تعیین می کند ولی برای دعوای حقوقی دادگاه مجازاتی درنظر نمی گیرد و فقط مرتکب عمل را به دادن حقوق قانونی دیگران یا طی شدن محکومیت مشخصش ملزم می سازد.

البته غیر از موارد بالا ، تفاوت های زیادی بین این دو میباشد که میتوانید از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما استفاده نمایید که توسط آن از مبحث خانواده چون طلاق توافقی تا تمامی موضوعات کیفری میتوانید مشاوره لازم را اخذ کنید.

 

تفاوت ها ، بیشتر واقفند که چرا باید وکیل داشته باشیم ، هر موضوع حقوقی قوانینی خاص دارد که برای مسیر پیش رو از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

امتیازات

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

۲ نظر

  1. یا سلام و خسته نباشید
    ۲سال و نیم پیش برادر من برادر من بر اثر حادثه از ناحیه پاشنه پا تا انگشتان آسیب دید،و به تجویز پزشک آتل به پاش وصل کردن،ولی باعث شد تا گوشت پاش بسوزه و زخم به استخوان برسه و با کمک پزشک دیگه مورد عمل جراحی و پیوند قرار گرفت و هنوز بعد دو سال در دوران نقاهت هست،میخواستن بدونم آیا امکان شکایت از پزشک اول بعد از ۲٫۳۰سال هست؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =