آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » طلاق توافقی+مراحل
بسیاری افراد از موسسه حقوقی ما خواستند که در مورد طلاق توافقی اطلاعاتی را برای شما عزیزان فراهم آوریم که در زیر اطلاعاتی کامل از طلاق توافقی و مراحل و شرایط طلاق که به صورت توافقی است در اختیار شما قرار دارد که هرچند ما نیز در مقالات قبلی به این موضوع پرداخته بودیم .

طلاق توافقی+مراحل

بسیاری افراد از موسسه حقوقی ما خواستند که در مورد طلاق توافقی اطلاعاتی را برای شما عزیزان فراهم آوریم که در زیر اطلاعاتی کامل از طلاق توافقی و مراحل و شرایط طلاق که به صورت توافقی است در اختیار شما قرار دارد که هرچند ما نیز در مقالات قبلی به این موضوع پرداخته بودیم .

در خصوص فرآیند حقوقی که در خصوص طلاق توافقی باید طی شود لازم به توضیح است که طلاق توافقی نیز مانند هر دعوای حقوقی دیگری با تنظیم دادخواست در مرجع قضایی (دادگاه خانواده) آغاز می‌شود.

ما در قانون چیزی به نام طلاق توافقی نداریم ، در واقع طلاق توافقی محصول زنانی است که در برخورد با قانون مردسالار آن را به وجود آورده‌اند.

و اما ما در قانون طلاقی داریم به نام خلع ، در طلاق خلع زن به واسطه کراهتی که از مرد دارد باید مالی کمتر ، معادل یا بیشتر از مهریه خود را به مرد بدهد تا او را راضی به طلاق کند. قضات دادگاه‌ ها ، طلاق توافقی را به لحاظ قانونی با قانون مربوط به خلع توجیه می‌کنند.

همانطور که مشاوره حقوقی خانواده عنوان کرده بود ، در طلاق توافقی زن و مرد توافق می‌کنند از یکدیگر جدا شوند و این توافق در حکم دادگاه ثبت می‌شود و حالت اجرایی پیدا می‌کند، ولی از آنجا که زنان هیچ وسیله ای برای راضی کردن همسر خود برای جدایی ندارند ، حق طلاق با مرد است و مرد هر وقت که بخواهد می‌تواند زن خود را طلاق دهد معمولا همه حقوق مالی خود را می‌بخشند تا همسرشان را برای جدایی راضی کنند.

خیلی از شما عزیزان به مشاوره حقوقی طلاق یا مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی نیاز دارید که وکیل می تواند این کار را در موسسه حقوقی ما برای شما انجام دهد.

در رابطه با سوالات زیادی که پرسیده میشود ، تصمیم گرفتیم به طور کلی طلاق توافقی + مراحل و شرایط آن را برای شما بیان کنیم ، متاسفانه امروزه به دلایل متعدد روند طلاق رو به رشد شده در حالی که در جوامع گذشته  راجع به قضیه طلاق با اکراه سخن میگفتند چه آنکه بخواهند به مرحله اجرا برسانند علاوه بر این در احادیث  آورده شده طلاق منفورترین حلال نزد خداوند است.

همانطور که در مبحث مربوط به طلاق صحبت کردیم طلاق دارای انواع مختلفی است که از ذکر مجدد آن پرهیز میکنیم. اما قانون مدنی راجع به طلاق توافقی چیزی نگفته است و طلاق توافقی چیزی است که به مرور زمان با توجه به نیاز جامعه از عرف و مردم گرفته شده.

درطلاق توافقی همانطور که از نامش پیداست زن و شوهر در رابطه با همه چیز به توافق میرسند اعم از: مهریه ، حضانت فرزند ، اجرت المثل ، دارایی ، جهیزیه و…

دادگاه صالح در این زمینه دادگاه خانواده خواهد بود که طرفین برای اقدام به طلاق توافقی با در دست داشتن عقد نامه و شناسنامه به دادگاه مراجعه کرده و در این مورد هم لازم است دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادرنماید ، سپس با این گواهی میتواننند به دفترخانه مراجعه  کرده و طلاق خود را ثبت کنند.

قابل توجه اینکه گواهی عدم امکان سازش فقط ۳ ماه داری اعتبار میباشد و اگر ظرف این مدت اقدام به ثبت طلاق نکنند منقضی میشود.

مشاوره حقوقی موسسه ما نیز میتواند در این زمینه نیز به شما کمک کند.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =