طلاق یک طرفه از طرف مرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران است که فسخ ازدواج را به صورت کاملا یک طرفه برای مرد کاملا آزاد قرار داده و مرد می تواند بدون ارائه هیچ دلیل و مدکی زن خود را طلاق دهد.

البته مرد باید دعوای طلاق را در دادگاه خانواده مطرح کند و دادگاه طبق قانون ، جلسه ای تشکیل داده و به این دعاوی رسیدگی میکند و حق طلاق را برای مرد در نظر گیرد.

مشاوره حقوقی خانواده در ارتباط با طلاق یکطرفه از سوی مرد عنوان میکند ، در این صورت طلاق به صورت رجعی است و طبق قوانین کنونی مرد موظف است مهریه و نفقه ایام عده زن را پیش از اجرای صیغه طلاق در دفترخانه پرداخت کند و چنانچه دادگاه تشخیص دهد در این طلاق هیچ تقصیری متوجه زن نبوده  است ، مبلغی را به عنوان اجرت المثل در نظر می گیرد و مرد را ملزم به پرداخت آن می نماید.

در ارتباط با موضوع اجرت المثل میتوانید از مشاوره حقوقی اطلاعات کافی کسب کنید و بدانید که دیگر چه مسائلی میتواند جزء حقوق زوجه قرار گیرد.

شاید با خود فکر کنید که قوانین به سمت و سوی مردان است ولی اگر بیشتر اطلاعات داشته باشید متوجه میشوید که قوانین برای زن ها نیز خیلی از موارد را در نظر گرفته تا در آرامش باشند.

این روزها ترجیح بر این است که با طلاق توافقی  از یکدیگر جدا شوند ، زیرا در این دوره دیگر تصمیم ها یکطرفه نخواهد بود و با توافق یکدیگر در ارتباط با موضوعات تصمیم گیری میشود.

به همین منوال که پیش رفتیم ، طلاق توافقی در این میان بیشترین آمار را به خودش اختصاص داده است ، ولی به هر روی ، ما توضیحاتی را مبنی بر این موضوع به شما دادیم و برای گرفتن اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما کسب کنید.

دریافتیم که طلاق یک طرفه از طرف مرد کار بسیار راحت تری است تا از طرف زوجه که البته به هر دو شکل وکیل خانواده و مناسب میتواند کار شما را رفع و رجوع کند و پرونده شما را جلو ببرد.

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.