فسخ قرارداد اجاره قبل از تحویل

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشاوره حقوقی ملکی در ارتباط با دعاوی مالک و مستأجر راهنمایی های فراوانی میتواند انجام دهد ، از آنجا که این مشاوره حقوقی فقط مختص به این نوع دعاوی نیستند ولی اذعان دارند که این نوع دعاوی حقوقی از درصد بالایی برخوذدار است.

وقتی که قرارداد اجاره منعقد میشود ،از این زمان تا وقتی که ملک استیجاری را تحویل گرفته شود ، اگر عیبی در آن وجود داشته باشد یا به وجود بیاید ، به مستأجر حق برهم زدن قرارداد اجاره در قالب فسخ اجاره را می‌دهد.

ممکن است عیبی در آپارتمان وجود داشته باشد، اما مستأجر بعد از یک ماه از قرارداد اجاره آن را بفهمد،اگر سوال دارید که در این صورت تکلیف چیست ؟! باید به شما گفت که اگر عیب در زمان قرارداد اجاره وجود داشته است، باز هم می‌شود، قرارداد را فسخ کرد.

اگر قرارداد اجاره به خاطر وجود عیبی که در آن بوده است، فسخ شود اجاره‌ بها و ودیعه‌ ای که مستأجر به صاحب‌خانه داده است، تمام و کمال به مستأجر برمی‌گردد، اما اگر مستأجر بعد از مدتی که از ملک استفاده کرد، عیب را کشف کند و قرارداد را فسخ کند، در این صورت قسمتی از اجاره‌بها که قیمت میزان استفاده از ملک بوده است، از ودیعه یا اجاره‌بها کم می‌شود و بقیه به مستأجر برمی‌گردد.

یکی از موضوعاتی که مستأجران با آن روبه‌رو هستند، این است که منزلی را صحیح و سالم تحویل می‌گیرند، اما بعد از گذشت مدتی عیبی در آن به وجود می‌آید که استفاده از ملک را سخت می‌کند. فرق این فرض با فرض‌های قبلی این است که عیب در زمان استفاده از منزل اجاره‌ای به وجود می‌آید و هنگام قرارداد یا قبل از تحویل ملک به مستأجر وجود نداشته است. در این صورت هم قرارداد اجاره قابل فسخ است ، البته قرارداد اجاره از زمانی که منعقد می‌شود تا زمانی که عیب در آن به وجود می‌آید، بی هیچ مشکلی ادامه داشته است، اما از لحظه‌ای که عیب به وجود آمد، این قرارداد قابل فسخ می‌شود.

در کل فسخ قرارداد اجاره قبل از تحویل ، میتواند خیلی راحت تر از بعد آن باشد ، همانطور که گفتیم در صورتی که شرایط به فسخ قرارداد بخورد و در غیر این صورت ممکن است به متحمل به ضررو زیان نیز شوید.

اگر مستأجری هستید که با وجود اطلاع از عیب‌های یک ملک آن را اجاره کرده‌اید، خبر بدی برای شما داریم ، شما قادر نخواهید بود از معیوبیت آن استفاده کنید و به خاطر این عیب‌ها، قرارداد اجاره را فسخ کنید. بنابراین قبل از امضای قرارداد خوب فکر کنید. وقتی ملکی را با آگاهی از عیب‌های آن اجاره می‌کنید، یعنی از شرایطی که ملک را تحویل می‌گیرید، راضی هستید، پس بعدأ نمی‌توانید به آن اعتراض کنید.

به طور کل ، موارد زیادی ممکن است که به شما حق فسخ را دهد که با مشاوره حقوقی اجاره ملک میتوانید از آنها مطلع شوید ، ناگفته نماند که اگر از ما میپرسید به شما خواهیم گفت که این مشاوره های حقوقی فقط برای زمانهای مشکل و دچار مسئله نیست ، شما برای هر اقدامی تا قبل از وقوع مشکلات میتوانید از این خدمات حقوقی استفاده ببرید تا جلوی خیلی از موضوعات رابگیرید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.