آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » قانون الزام به تنظیم سند خودرو
امروزه اسناد و مدارک حرف اول را میزنند ، بنابراین امری طبیعیست که از حساسیت بالایی برخوردار باشد ، هر فردی بابت هر خرید و فروشی نیازمند ارائه مدارک میباشد. موسسه حقوقی ما در این باره میتواند برای عواملی چون سند ملک و زمین و ماشین و .. بسیار کارآمد باشد

قانون الزام به تنظیم سند خودرو

امروزه اسناد و مدارک حرف اول را میزنند ، بنابراین امری طبیعیست که از حساسیت بالایی برخوردار باشد ، هر فردی بابت هر خرید و فروشی نیازمند ارائه مدارک میباشد.

موسسه حقوقی ما در این باره میتواند برای عواملی چون سند ملک و زمین و ماشین و .. بسیار کارآمد باشد، تا در موارد خاص با ارائه وکیل به همراه مشاوره حقوقی رایگان به شما کمک کند.

الزام به تنظیم سند عنوان بسیاری از دعاوی است که بر اساس قولنامه مطرح می شود باید قولنامه و انواع آنرا بشناسیم در بعضی قولنامه ها فقط تعهد به بیع ( ارائه کامل و دقیق مشخص شده ملک ، ماشین ، کالا یا ..آنچه.که در قرارداد مشخص شده است توسط فروشنده به خریدار ) است

برای رسمیت بخشیدن به انتقال خودرو ، بایستی تنظیم سند رسمی انتقال آن در یکی از دفاتر ثبت اسناد صورت گیرد. در این خصوص حتمأ لازم نیست که قبل از انتقال رسمی خودرو قرارداد عادی خرید و فروش از قبل در یکی از بنگاه های فروش خودرو یا خارج از آن از سوی فروشنده و خریدار تنظیم شده باشد؛ بلکه فروشنده و خریدار، حتی بدون آنکه به بنگاه معاملات مراجعه نمایند نیز می توانند با توافق یکدیگر در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی حاضر شوند و مبادرت به تنظیم سند انتقال نمایند. با وجود موارد ذکر شده، معمولا پس از تنظیم قرارداد عادی فروش در بنگاه معاملاتی خودرو، روز مشخصی جهت حضور طرفین در دفترخانه تعیین می شود تا طرفین در آن زمان در دفترخانه مورد نظر حاضر شوند و سند رسمی انتقال را تنظیم و امضاء نمایند.

در برخی از موارد، فروشنده به علت های مختلف از حضور در دفترخانه اسناد رسمی (جهت انتقال رسمی خودرو خود) امتناع می نماید ، همانطور که در مقاله قبل مربوط  به دادخواست الزام به تنظيم سند رسمی انتقال آپارتمان درمورد این مشکل مواردی را عنوان کردیم.

در چنین مواردی به منظور الزام فروشنده بر حضور در دفترخانه و تنظیم سند رسمی انتقال، (در صورتی که در قرارداد عادی زمان و دفترخانه جهت تنظیم سند مشخص شده باشد)، خریدار از دفترخانه مشخص شده گواهی عدم حضور فروشنده را توسط وکیلش دریافت می نماید،البته ناگفته نماند اگر در این باره وکیل همراه شما نیست ، مشاوره حقوقی را توسط وکلا و حقوقدانان را نادیده نگیرید، خیلی از مسائل به جهت عدم آگاهی پیش می آید.

قانون الزام به تنظیم سند خودرو قوانینی مشخص دارد .

در دادگاه حقوقی به طرفیت کسی که خودرو را به وی فروخته  و مالک اصلی که سند به نام ایشان است طرح دعوای الزام به تنظیم سند خودرو مطرح میشود. از لحاظ اثباتی فرقی بین قولنامه های تنظیمی در بنگاه های خودرو و قولنامه های دست نویس شخصی وجود ندارد.طبق قانون ، خریدار در حال حاضر مالک خودرو محسوب میشود

مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی که تخصص در این زمینه را دارد یکی از بهترین راهکارهای موجود برای طی کردن این مسیر میباشد.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =