آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » قانون جدید طلاق توافقی
در آمارها ی اخیر گفته شده است که در هر ساعت 18 تا 19 زوج از یکدیگر جداشده و طلاق میگیرند. درصد بالایی از این طلاق ها و جدایی ها در اوایل و سال نخست زندگیشان رخ میدهد،80 درصد از این زوجها که برای جدایی در دادگاهها حضور دارند ؛متآسفانه در یک چیز با هم تفاهم دارند , آن هم طلاق!

قانون جدید طلاق توافقی

قانون جدید طلاق توافقی

در آمارها ی اخیر گفته شده است که در هر ساعت ۱۸ تا ۱۹ زوج از یکدیگر جداشده و طلاق میگیرند و برای همین قوانینی مضمون به قانون جدید طلاق توافقی این میان آمده.

درصد بالایی از این طلاق ها و جدایی ها در اوایل و سال نخست زندگیشان رخ میدهد،۸۰ درصد از این زوجها که برای جدایی در دادگاهها حضور دارند ؛متآسفانه در یک چیز با هم تفاهم دارند , آن هم طلاق!

حال برای کنترل و مدیریت بحران طلاق توافقی که آمارهای قابل توجه ای را به خود اختصاص داده ست؛ بر اساس قانون حمايت از خانواده، ديگر امكان ثبت طلاق توافقی بدون مراجعه به مشاوره وجود ندارد البته این موضوع جزو قانون جدید طلاق توافقی نیست بلکه بدلیل مسایل پیش آمده سخت گیر تر شدند و مواردی را اضافه کردند که در ادامه دلایل آنها را توضیح میدهیم.

چند سالی می شود كه اگر سری به دادگاه‌ های خانواده بزنيم ، با زوج‌ هايی مواجه می شويم كه بر سر جدايی از يكديگر با هم به توافق رسيده‌اند.

در طلاق توافقی اغلب زوجه مهرش را حلال میكند تا زوج راضی شود او را طلاق دهد و گاهآ با یک مشاوره حقوقی طلاق توافقی و یا ورود وکیل خانواده به همراه مشاوره حقوقی رایگان در این موضوع میتوانند بر سر مقدار مهریه و … که تمامآ بخشیده نشود , مذاکره کرده و به گونه ای دیگر پیش رود که مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما در این راه یاریتان خواهد کرد.

هر‌چند دليل پيش‌ روی طلاق توافقی در قوانين كشور برای كاهش مراحل طولانی طلاق در دادگاه‌ها و پیش گیری بروز تنش‌ها و اختلافاتی بود كه در زمان دادخواست طلاق به‌وجود می آمد و تبعاتی بيشتر و بدتر از اصل طلاق برای زوجين و فرزندان آنها داشت اما با نگاهی به روند طلاق‌ هايی كه در سال‌ های اخير رخ داده است می توان دريافت اين بخش از قانون زمينه را برای بروز طلاق‌ های بی پايه, دليل موجه فراهم آورده است تا آنجا كه امروز طلاق توافقی به مرز بحران رسيده است و ارگانها و دادگاههای مربوطه دیگر به این راحتی رآی نخواهند داد.

بدین ترتیب اگر واقعآ امکان زندگی برایتان مقدور نیست و میخواهید سریع تر این پروسه طی شود بهتر است که با مشاوره حقوقی رایگان و مشاوره حقوقی خانواده صحبت کرده تا وکیل مورد نظر را در اختیارتان قرار دهند تا صدمات کمتری به هر دو نفر وارد شود.

 

قانون جدید طلاق توافقی
https://44951295.com

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =