آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » قانون پیش فروش آپارتمان سال ۹۴
با تنظیم قانون پیش فروش آپارتمان سال 94 که از قبل آن را به صورت قانون در آورده و حال نیز در حال اجرا میباشد ،هر گونه کلاه‌برداری ، جعل اسناد ، فروش معاملات معارض جلوگیری می‌شود.

قانون پیش فروش آپارتمان سال ۹۴

با تنظیم قانون پیش فروش آپارتمان سال ۹۴ که از قبل آن را به صورت قانون در آورده و حال نیز در حال اجرا میباشد ،هر گونه کلاه‌برداری ، جعل اسناد ، فروش معاملات معارض جلوگیری می‌شود.

این قوانین لازم الاجرا شامل مواردی چون این مواردی که عنوان میکنیم هستند ، البته برای اطلاعات دقیق در این مورد و اطلاع از قوانین به طور کل نیازمند مشاوره حقوقی ملکی هستید.

یکی از مواردی که در رابطه با خرید و فروش ملک که مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما به آن اشاره کرد ، خرید و فروشی که در خارج از دفاتر اسناد رسمی تنظیم سند شود هیچ اعتباری ندارد، چراکه سند عادی تلقی می شود و سند رسمی نیست. سند رسمی در قانون مدنی تعریف خاص خود را دارد، سند رسمی لازم الاجراست درحالیکه سند عادی لازم الاجرا نیست، بنابراین قبل از تنظیم مبایعه نامه و قولنامه به صورت دستی بهتر است به دفاتر اسناد رسمی مراجعه شود و استعلام شود برای این که بدانند آخرین مالک کیست.

در قانون پیش بینی شده است کسانی که از امروز مبادرت به تنظیم سند عادی کنند یا اگر این کار در بنگاه های املاک انجام شود، برای اولین بار یکسال پرنده تعلیق می شود، برای دومین بار دوسال و برای سومین بار کلا پروانه  کسب باطل می شود.

در آیین نامه عنوان شده که شهرداری‌ ها مکلف هستند نسبت به هر واحد پیش فروش، شناسنامه فنی صادر کنند که شامل اطلاعات حقوقی و فنی خاصی است که عین این اطلاعات هم باید در سند پیش فروش قید شود.، در این قانون پیش خرید اران دیگر هیچ مشکلی در زمینه خرید ملک به صورت پیش خرید نخواهند داشت، تمامی مشخصات ساختمان شامل انباری، پارکینک و … همچنین مساحت ساختمان، اینکه طبقه چندم است شماره واحد آپارتمان  حتما باید در سند پیش خریدی ساختمان قید شود.

ناگفته نماند که باید به سامانه ثبت الکترونیک اسناد نیز اشاره کرد و گفت در این سامانه به صورت آنلاین جواب استعلام  را می گیریم و مشخص می شود که آخرین مالک کیست و دیگر جعلی در کار نخواهد بود.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =