قرارداد مشارکت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اینکه قرارداد مشارکت به چه نحوی و با چه تدابیری تنظیم شود که در جریان اجرای مفاد آن طرفین با مشکلات عدیده رو به رو نشوند موضوعی است که باید از طریق مشاوره حقوقی و توسط وکیل صورت گیرد.

مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت میتواند از این بابت بسیار برای شما مناسب باشد.یک مشارکت وجود دارد به نام مدنی غیر مشارکت هایی که از آنها زیاد شنیده ایم.

طبق تعریف، مشارکت مدنی عبارتست از درآمیختن سهم الشرکه نقدی و یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد، به نحو مشاع، طبق قرارداد که وکیل نظارت کافی را در مراحل مختلف خواهد داشت .

مشارکت مدنی یکی از عقود مؤثر به منظور ایجاد تسهیلات برای توسعه فعالیتهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی می باشد.

چند مورد در موضوع مشارکت قابل توجه است که این مشارکت شامل  :

اصولامشاركت مدنی ماهيتأ عقد جايزی است، مگر آنكه ضمن عقد لازمي اختيار فسخ از طرفين سلب شود.

مشاركت مدنی در تأمين منابع مالی مورد نياز در امور توليدی، بازرگانی و خدماتی مورد استفاده قرار می گيرد.

باید توجه داشت که مشاركت مدنی بر خلاف قرض الحسنه به قصد انتفاع ( سود ) انجام می پذيرد.

درآميختن سهم الشركه نقدی طرفين به نحو مشاع از مشخصات مشاركت مدنی است.

مشاركت مدنی بر خلاف مضاربه كه سرمايه نقدی را منحصرأ طرف مالك تامين می كند، مشاركت در تامين سرمايه است، اعم از نقدی و غيرنقدی.

مشاركت مدنی در صورتی تحقق خواهد يافت كه شركاء طبق قرارداد سهم الشركه نقدی خود را به حساب مخصوصی كه در صندوق برای شركت افتتاح می گردد، واريز نمايند و چنانچه تمام يا قسمتی از سهم الشركه غيرنقدی باشد، بايد با توافق شركاء تقويم و ارزش ريالی آن در شركت منظور گردد.

فروش اقساطی سهم الشركه مشاركت كنندگان در مشاركت های مدنی توليدی، صنعتی، معدنی و كشاوری، احداث مسكن و ساختمان و همچنين طرح های جديد خدماتی، در زمان خاتمه قرارداد ممكن می باشد.

در مشاركت مدنی نحوه تسويه مشاركت بايد مشخص شود.

موضوع مشاركت مدنی در زمينه هزينه های جاری لزومأ بايد ظرف يك دوره توليد و حداكثر تا يكسال حسب مورد پايان پذيرد و قرارداد مشاركت نيز ظرف همين مدت قابل تسويه است. مدت مشاركت مدنی در مواردی كه برای امورتوليدی(صنعتی، معدنی، كشاورزی)، احداث مسكن و ساختمان برای امور طرح های جديد خدماتی می پذيرد، حداكثر ۳ سال است. در موارد استثنايی صندوق می تواند مدت مذكور را افزايش دهد.

اگر مادامی ما و دیگران به شما اصرار بر گرفتن وکیل داریم میتواند علت این امر را تسلط وکیل به کل مجموعه قرارداد است چرا که بسیاری از نکات توسط ذینفع  قراردادممکن است بصورت مخفی باقی بماند و این خود ضرر بسیار بزرگی را متوجه شرکا مینماید .

فرض کنید که خسارت ناشی از عدم انجام تعهد و روشهای برخورد با آن در قرارداد فراموش شود ویا کلا برای آن مواردی لحاظ نشود . به راحتی میتوانید حدس بزنید که چه اتفاق ناگوار و ضرری را میتواند به همراه داشته باشد که جبران آن دقیقا چه هزینه هایی را متحمل خواهد کرد.

بنا براین برای مواردی همچون قرارداد مشارکت بهترین راه اخذ وکیل و قبل از آن استفاده از مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی میباشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.