قوانین ورشکستگی شرکت سهامی خاص

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در ابتدا مشاوره حقوقی شرکت برای تکمیل مقاله توسیه به شناخت شرکت سهامی خاص میکند

شرکت سهامی خاص شرکتی است که تمام سرمایه آن توسط مؤسسین تأمین گردیده است.

همچنین سرمایه شرکت سهامی خاص نباید کمتر از یک میلیون ریال باشد .

در صورتی که به عللی سرمایه شرکت کاسته شود ، باید شرکا در ظرف یک سال آن را جبران کنند والا شرکت را به نوع دیگری از شرکت ها از قبیل با مسئولیت محدود یا تضامنی تبدیل نمایند .

مشاوره حقوقی ثبت شرکت در ارتباط با شرکت های سهامی خاص در راستای شناخت این نوع شرکت ، به این موضوع اشاره میکند ، در نام شرکت باید کلمه خاص قبل از ذکر نام شرکت و یا بعد از آن بلافاصله اضافه شود مانند شرکت سهامی خاص ( … ) یا شرکت سهامی  ( … ) خاص و قید کلمه خاص باید در تمام نوشته های شرکت صریحأ معلوم باشد . زیرا این نوع شرکت ها در حقیقت یک قسم شرکت سهامی خانوادگی و خصوصی است که مراجعه کنندگان باید اطلاع داشته باشند .

از آنجا كه ورشكستگی شركت سهامی در نتیجه وجود دین و عدم پرداخت آن اتفاق میوفتد و در مورد انحلال شركت نیز نظر بر دیون شركت و عدم کافی بودن دارایی شركت برای جبران آن دارد.

قوانین ورشکستگی شرکت سهامی خاص یا انحلال شرکت به دلایل و صورت زیر است:

۱-در صورت ورشکستگی شرکت

۲-وقتی که شرکت موضوعی را که برای آن تشکیل شده است انجام داده یا انجام آن غیر ممکن باشد.

۳-در صورتی که شرکت برای تاریخ معینی تشگیل گردیده و آن مدت به پایان رسیده باشد مگر اینکه مدت قبل از انقضاء تمدید شده باشد .

۴-در هر موقع که مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام به هر علتی رای را به انحلال بدهند.

۵-در صورت صدور حکم قطعی دادگاه

اگر هر یک از موارد بالا ثابت گردد ولی شرکت برای انحلال اقدام نکند دادگاه با صدور حکم ، دستور به انحلال میدهد ، همچنین اگر اشخاص ذینفع از دادگاه تقاضای انحلال شرکت را بنماید دادگاه رای انحلال صادر می نماید

در پایان یک نفر از مدیران شرکت به عنوان مدیر تسویه انتخاب و اگر مدیر تسویه معین نشده باشد و یا اینکه تعیین شده ولی به وظایف خود عمل ننماید هر شخص ذینفع دیگر میتواند به دادگاه مراجعه و تعیین مدیر تسویه جدیدی را از دادگاه بخواهد.

این قوانین دارای موارد زیادی است که تنها از عهده مشاوره حقوقی بر خواهد آمد که موسسه حقوقی ما با داشتن این مورد به صورت رایگان در این راستا به شما کمک خواهد کرد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.