قوانین پرداخت مهریه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قوانین پرداخت مهریه

مهریه حق زن است و این حق را نمیتوان زیر پا نهاد و یا از آن سر باز زد ، می‌دانیم که خانم‌ ها نسبت به آقایان آسیب پذیرترند لذا حتمأ امنیت روانی از لحاظ امنیتی و حقوقی باید برایشان وجود داشته باشد که قوانین پرداخت مهریه یکی از این شگردها خواهد بود.

مشاوره حقوقی خانواده عنوان میکند که وقتی حق طلاق با مرد است زن هم باید از یکسری حقوق‌ های خاص و مساوی خودش استفاده کند بر همین اساس آمدند و مقدار مهریه را کم کردند که امنیت روانی ازدواج را برای خانم‌ ها با مشکل مواجه می‌کند چون هم اکنون ترفند‌های زیادی داریم که آقایی با داشتن اموال، وقتی به مرحله جدایی برسد تمام اموال خود را تقسیم می‌کند و یا به نام می‌کند و می‌گوید من هیچ ثروتی ندارم تا از پرداخت مهریه سر باز زند که البته باید اضافه کرد مشاوره حقوقی مهریه در این باره میگوید که این کار بعدأ در طرح دعوا مشکل ساز خواهد بود و زوج دارای محکومیت و مجرم شناخته خواهد شد.

اما مرد یا زوجه در صورت داشتن دلایل کافی و مدارک قابل اثبات ، میتواند دادخواست اعسار داده و به شهادت شهود نیز استناد نماید ،در صورت اثبات عدم توانایی مالی زوج ، پرداخت مهریه لغو نخواهد شد بلکه برای پرداخت مهریه دادگاه حکم تقسیط پرداخت را صادر خواهد نمود که این نیز جزئی از قوانین پرداخت مهریه میباشد.

این امری طبیعیست که زنانی كه به هر دلیل مهریه خود را به اجرا می‌ گذارند، این دغدغه را داشته باشند كه چه بخشی از این مهریه را می‌ توانند به صورت نقد و یكجا دریافت كنند ، و زوج های طرف مقابل زوجین نیز همین دغدغه را دارند که پرداخت به چه شکل است.

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما عنوان میکند که در صورت اثبات این مسأله كه مرد توان پرداخت مهریه به صورت یكجا را ندارد، مبلغ مهریه به شكل اقساط از او دریافت می‌شود.

زندانی بودن مرد در اغلب مشکلی را حل نخواهد کرد ، به این ترتیب قانون با در نظر گرفتن شرایط خاصی این امكان را فراهم كرده كه قاضی با رسیدگی به وضعیت مالی مرد و با اثبات ناتوانی او در پرداخت مهریه به صورت یكجا اعسار او را بپذیرد و حكم به تقسیط مهریه بدهد.

 

قوانین پرداخت مهریه

https://44951295.com

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.