قوانین پیش فروش آپارتمان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ملک و سرپناه یکی از نیازهای انسان برای زندگی کردن است ، قاعدتأ که در خرید و فروش آنها چه به عنوان نیاز چه به عنوان سرمایه گذاری ، ممکن است مشکلاتی پیش رو داشته باشیم ، مشاوره حقوقی ملکی در این باره اذعان دارد که دعاوی بسیاری را در طول روز با آنها مواجه است که گره گشای آنان فقط وکیل متخصص است.

در مسأله پیش فروش املاک به دلیل مشکلاتی که وجود داشت قوانینی سفت و سخت تر برای آن در نظر گرفته شده است تا دیگر شاهد خلف وعده فروشندگان یا خریداران نباشیم ، این قوانین را که میتوانید از طریق مشاوره حقوقی خرید ملک دریابید ، قوانین پیش فروش آپارتمان با تغییراتی که در آن به وجود آمده موجب آرامش خاطر طرفین قرارداد شده.

در پیش‌فروش تاکنون ، اجباری برای تنظیم سند رسمی وجود نداشت و در نتیجه مسیری برای پیگیری خسارت ناشی از عمل نکردن به توافقات پیش‌فروشنده نیز در دسترس پیش‌خریدار نبود.

اما مطابق قوانین ، معاملات پیش‌خرید ملک از طریق ثبت در دفاتر اسناد رسمی ، رسمیت پیدا می‌کند و سازنده‌‌ها مکلف می‌شوند فقط در دفترخانه‌ها ، قرارداد‌ پیش‌فروش را تنظیم کنند.
همچنین ابزار دومی که در کنار سند محضری پیش‌فروش آپارتمان، از حقوق پیش‌خریداران حمایت می‌کند و به تقلب‌های رایج در این قسمت از بازار ملک پایان می‌دهد، جرایم نقدی و غیرنقدی تعیین‌شده در قانون است.
با اجرای مقررات جدید در این بازار، پیش‌ فروش پروژه‌ هایی که هنوز در مرحله خاکبرداری یا حتی عقب‌تر –خرید زمین و عملیات گودبرداری – هستند، ممنوع می‌شود و سازند‌ه‌هایی که یکی از چهار جرایم رایج در این نوع معاملات شامل (پیش‌فروش زودتر از موعد ، واگذاری یک واحد به چندنفر ، پرهیز از ثبت پیش‌فروش در دفترخانه و تأخیر در تحویل به موقع ) را مرتکب شوند، علاوه‌بر حبس، حداقل بین ۲ تا ۴ برابر ارزش آپارتمان پیش‌فروش شده، جریمه می‌شوند.

الزام شهرداری به صدور شناسنامه فنی برای کلیه ساختمان‌های پیش‌فروشی ، ممنوعیت قانونی مشاوران املاک از تنظیم قراردادهای پیش‌فروش و اجباری شدن تنظیم سند واحدهای مسکونی پیش‌فروشی در دفاتر اسناد رسمی ، مهم‌ترین مواردی است که در متن آیین‌نامه اجرایی پیش‌فروش ساختمان مورد تأکید قرار گرفته است.

این موارد و موارد دیگری که مشاوره حقوقی به آنها اشاره خواهد کرد ، موجب آسوده خاطر بودن برای معامله شده است ، اما این مسائل دال بر عدم حضور وکیل در این مسائل با ریسک بالا نیست.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.