آخرین خبرها
همانطور که اطلاع داریم ، نفقه يعني تأمين هزينه زندگي زن که بايد توسط شوهر پس از عقد ازدواج پرداخت گردد. نفقه طلب زن از مرد است و در صورت عدم پرداخت زوجه می تواند به دادگاه مراجعه و طلب خود را زنده کند.

مبلغ نفقه

همانطور که اطلاع داریم ، نفقه يعني تأمين هزينه زندگي زن که بايد توسط شوهر پس از عقد ازدواج پرداخت گردد.

نفقه طلب زن از مرد است و در صورت عدم پرداخت زوجه می تواند به دادگاه مراجعه و طلب خود را زنده کند.

مشاوره حقوقی نفقه در ارتباط با این موضوع به ما یاد آوری و اشاره مینماید در ارتباط با میزان مبلغ نفقه که ، این تامین در مناطق و جاهای مختلف میزان و اندازه متفاوتی دارد و قانون برای آن حد مشخصی در نظر نگرفته است.

به عبارتی میزان نفقه را شئون خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و صد البته وضع مالی مرد تعیین می‌کند. ضمن آنکه اگر زن و مردی در رقم تعیین شده توافق نداشته باشند ، دادگاه میزان آن را مشخص می‌کند .

اگر تنها موضوع دعوای نفقه باشد ، بحث جداست ، ولی اگر شما با طلاق توافقی جلو روید با اینکه مسائلی چون مهریه و … جدای از دعوای طلاق است ، در طلاق توافقی بر سر تمام مسائل در طرح یک دعاوی ، توافق و مشخص و گنجانده میشود .

اما اگر مردی از پرداخت نفقه خودداری کرد می‌ توان از طریق مراجعه به دادگاه آن را دریافت کند.

مشاوره حقوقی ، راه این دعوا را به ما نشان داد و برای فردی که به صورت حقوقی قصد پیگیری را دارد را به آسانی نشان میدهد که زن در یک برگه عادی شکایت خود را نوشته و آن را به دادگاه ارائه می‌دهد در این صورت به شکایت وی خیلی سریع رسیدگی می‌شود و مرد ملزم و محکوم به پرداخت نفقه خواهد شد در این صورت اگر مرد از پرداخت نفقه خودداری کند به زندان می‌رود البته لازم به ذکر است که نفقه مربوط به زمان حال از طریق کیفری قابل مطالبه و نفقه مربوط به گذشته با ارائه دادخواست حقوقی قابل پرداخت است .

البته مشاوره حقوقی رایگانی که موسسه حقوقی ما در اختیار شما قرار داده است ، میتوانید استفاده و اطلاعات بیشتری کسب کنید و همچنین وکیل مورد نظر را هم برای شما معرفی نمایند.

در کل ، مشاوره حقوقی خانواده به صورت کلی و تکمیل می افزاید که میزان تعیین نفقه مانند دیه نمیباشد که بطور دقیق و هر سال بیان شود لذا نفقه به شرایط خانوادگی زوجه و استطاعت و درآمد مالی زوج و در نهایت حکم قاضی بستگی خواهد داشت ولی با توجه به پرونده های مشابه حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ تومان در ماه.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 18 =