مجازات توهین و تهدید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بارهاو بارها با شکایاتی مبنی بر توهین و تهدید و افترا در موسسه حقوقی رو به رو شده ایم که جهت ورود وکیل و اخذ وکیل در پرونده و مشاوره حقوقی ، روبه رو شده ایم .

این موضوع ، از حساسیت بالایی برخور دار است که در ادامه با کمک مشاوره حقوقی دعاوی کیفری به آن میپردازیم .

انسان‌ ها برای شأن و حیثیت معنوی خود احترام زیادی قایل هستند و حاضرند هر کاری انجام دهند تا آن را از تعرض دور بدارند.

در گذشته وقتی حیثیت یک شخص زیر سوال می‌ رفت از راه‌ های مختلفی مثل انتقام‌ گیری درصدد احیای آن برمی‌‌ آمد ، اما با پیشرفت فرهنگ و تمدن دولت ، وظیفه برخورد با این موضوع را بر عهده گرفت و دوران دادگستری خصوصی به پایان رسید.

مشاوره حقوقی توهین نیز عنوان میکند که در حال حاضر در بیشتر نظام‌ های حقوقی ، جرمی به نام توهین و افترا پیش‌‌ بینی شده است تا مردم از طریق اقامه دعوا تحت این عنوان از حیثیت خود دفاع کنند.

در قانون مجازات اسلامی و در بخش تعزیرات این جرم و مجازات آن تعریف شده است.

در حقوق کشور ما اقدامات بسیاری برای برقراری احترام بین افراد جامعه انجام شده است که از آن جمله می‌ توان به جرم‌ انگاری توهین و فحاشی به دیگران در قانون مجازات اسلامی اشاره کرد.

مجازات توهین و تهدید به افراد از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک چنانچه موجب حد قذف نباشد شلاق تا ۷۴ ضربه و یا ۵۰ هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی خواهد بود.

البته شما با کمک مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما و وکلای کاردان و خبره ای که در این مجموعه همکاری دارند ، بهترین مسیر برای حل مشکل شما در تمام دعاوی حقوقی و کیفری ، خواهد بود .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.