مجازات سرقت خودرو و جرم سرقت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مجازات سرقت

یکی از موارد شایع در جرم سرقت که ممکن است خود یا اطرافیان با آن روبه رو شده باشیم ، سرقت خودرو و مجازات سرقت خودرو است  .

این سرقت اصولأ ممکن است در هر مکان و زمانی اتفاق بیفتد که اگر در آن زمان ، وقت برای سارقین به حداقل رسیده باشد ، دستبرد به وسایل خودرو خواهند زند .

سرقت خودرو که توسط سارقین انجام میشود ،میتواند به صورت چند تفری باشد و یا تک نفری که به راحتی تک نفر هم کافیست اگر ماهر باشد ولی اصولأ این افراد مجرم دارای همراه هستند تا با کمک وی بتوانند محل را به سرعت ترک کنند و زمانی که میرسید متأسفانه میبینید کار از کار گذشته است.

مشاوره حقوقی سرقت عنوان میکند که از نکات مهم در مورد جرم سرقت اموال ، مسأله بازگرداندن مال مسروقه است.

ابتدا باید اشاره کرد که و توسط مشاوره حقوقی میتوان گفت که اصولأ دادگاه های کیفری صلاحیت رسیدگی به دعاوی حقوقی را ندارند.

برای همین به موجب قانون اخیر نیازی به طرح دعوای مجدد به دادگاه حقوقی نیست و قاضی دادگاه رسیدگی کننده به جرم سرقت ، به طور خودکار به پس دادن خودروی مسروقه به مالک آن نیز دستور خواهد داد.

ما در این مواقع نیاز داریم که دادخواستی بدهیم تا به دادگاه کیفری ارجاع شود ولی در سرقت خودرو حتی نیازی به تقدیم دادخواست حقوقی مطالبه خودروی مسروقه برای مجازات سرقت هم نیست.

اما من باب این موضوع باید گفت که نکته دیگر این که اگر خودروی مسروقه تلف شده باشد یا به هیچ وجه به آن دسترسی نباشد، باید قیمت آن به صاحب مال پرداخت شود که قیمت روز پرداخت ، ملاک است. بنابراین اگر از روز سرقت شدن اتومبیل تا روز پرداخت وجه اتومبیل به صاحب مال توسط مجرم، قیمت خودرو دچار نوسان باشد، باید قیمت بازاری روز پرداخت قیمت به صاحب مال در نظر گرفته شود.

اطلاعات بیشتری که در ارتباط با مجازات سرقت خودرو و جرم سرقت نیازمندید توسط مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما قابل تحقق است .

سرقت خودرو و مجازات سرقت

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.