مجازات فحاشی ناموسی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

متأسفانه امروزه هیچ جایی نیست که از تیر رس توهین و فحاشی به دور باشیم .

در مشاوره حقوقی که در موسسه حقوقی ما به دیگران میدهیم ، با موارد زیادی در رابطه با جرایمی چون توهین و تهدید و فحاشی روبه رو میشویم که خوب امری طبیعیست که ای کاش نبود .

این موضوع توهین از دیرینه همچنان بوده و امروزه با راحت تر شدن زبان و مواردی که وارد آن شده ، این موضوع بیش از پیش دیده میشود.

ممکن است در محیط خارج از منزل هر طرفی بروید با چنین چیزی مواجه شوید.در برخی مواقع این توهینات را در حالتی گذری به گوشمان میخورد و متأسفانه گاهی هم به خود شخص توهین و فحاشی وارد میشود.

مشاوره حقوقی توهین من باب این جرم عنوان میکند مهم‌ ترین فحاشی یا ناسزای این جرم‌  ، قذف است.

به زبان ساده مشاوره حقوقی دعاوی کیفری می‌ توان گفت قذف برابر نهاد فقهی فحش ناموسی است.

ناپسندیده بودن این عمل توهین تا جایی است که از دیرباز به عنوان یکی از حدود و در ردیف جرائمی نظیر زنا، لواط ، قتل عمد و نوشیدن مشروبات الکلی قرار گرفته است.

در ادامه مطلب بالا که ذکر شد ، باید اضافه کنیم که حدود جرائمی هستند که مجازات آن براساس کتاب یا سنت تعیین شده و غیرقابل تغییر است.مانند قتل که کاملأ آنچه در انتظار قاتل خواهد بود مشخص و مبراست.

بنابراین قذف عبارت است از نسبت دادن زنا یا لواط به شخص دیگر هرچند مرده باشد.

اما ما در این مقاله با کمک مشاوره حقوقی رایگان خود ، در رابطه با این موضوع میخواهیم مواردی را بیان کنیم ، از جمله مجازات فحاشی ناموسی .

توهین و فحاشی به افراد در صورتی که موجب حد قذف نباشد موجبات تعقیب متهم و حسب مورد مجازات وی تا ۷۴ ضربه شلاق یا جزای نقدی و یا حبس خواهد بود. توهین به افراد با توجه به سمت یا در حین انجام وظیفه یا به سبب انجام وظیفه غیر قابل گذشت است که مشاوره حقوقی رایگان ما کمک بهتری میتواند کند.

همانطور که در بالا توسط مشاوره حقوقی رایگان اشاره کرده بودیم ، چنانچه الفاظ به کار برده شده با مضمون این باشد که عمل غیر مشروع شرعی را به شما نسبت داده باشد، به مجازات قذف و در صورتیکه صرفا الفاظ رکیک برای فحاشی به کار برده باشد نیز به مجازات شلاق و جزای نقدی محکوم خواهد شد.

شما نیز میتوانید با استفاده از مشاوره حقوقی رایگان تلفنی موسسه ما در رابطه با جرم توهین و فحاشی اطلاعات جامع تری به دست آورید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.