آخرین خبرها

مجازات مزاحمت

ممکن است تا به حال مورد مزاحمت قرار گرفته باشید، این موضوع چیز بعیدی نیست مخصوصأ امروزه با ارتباطات وسیعی که از سمت تلفن های همراه و شبکات اجتماعی وجود دارد ممکن است حتی اجتناب ناپذیر باشد.

اما به دلیل وسعت امروزه این موارد و رو به عادی شدن آن عده و افراد کمی هستند که برای شکایت به مشاوره حقوقی یا مراجع ذیصلاح مراجعه میکنند.

اما در اینجا مشاوره حقوقی دعاوی کیفری میگوید که شاید جالب باشد و کار آمد که بدانید قانون برای کسانی که با ارسال پیامک های توهین آمیز و تماس تلفنی مکرر ایجاد مزاحمت می کنند مجازات در نظر گرفته است.

مبحث ما صرفأ در این رابطه مزاحمت تلفنی نیست مزاحمت های غیر تلفنی هم وجود دارد ولی از آنجا که به دلایل بالا عنوان کردیم ، این نوع مزاحمت تلفنی بیشترین درصد آماری را دارد.

همچنین ناگفته نماند که مجازات مزاحمت با استناد به قانون مجازات اسلامی هر کس با دستگاه تلفن یا سایر دستگاه های مخابراتی برای دیگران ایجاد مزاحمت کند علاوه بر ایجاد مقررات خاص شرکت مخابرات مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

و باید برای مزاحمان هم این نکته را یادآور شد که حکم این قانون مربوط به تلفن ثابت و همراه اعم از اینکه سیم کارت های اعتباری و دائمی و یا مربوط به هر شرکت دیگری باشد قابل پیگیری است و بی مجازات مزاحمت نخواهند ماند.

مشترکین این شرکت ها باید آگاه باشند که به راحتی قابل تعقیب هستند.

مشاوره حقوقی رایگان  ما در رابطه با بانوان که مزاحمت برای آنان با درصد بالایی روبه رو است ، عنوان میکند که با توجه به ارزش‌ های اخلاقی جامعه ما، رعايت شأن بانوان جايگاه ویژه ای داشته و از این رو قانونگذار مزاحمت برای نواميس مردم را يک جرم قابل مجازات دانسته، جرمی که اثبات آن از طريق شهادت شهود يا وقوع جرم در منظر نيروهای انتظامی و ضابطين دادگستری انجام می گيرد البته این برای موارد غیر از تلفن و موارد بالاست ، در غیر این صورت نیازی به شاهد نخواهد بود.

موسسه حقوقی ما با راهنمایی مجازات مزاحمت و در اختیار گذاشتن وکیلی که مسائل کیفری را به آن مسلط است و به مجازات مزاحمت آشنا و همچنین اصلی ترین ، خود قانون پشتیبان شما خواهند بود.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =