محاسبه میزان مهریه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محاسبه میزان مهریه

مهریه حق و حقوق قانون زن است که از گذشته تا کنون همچنان بر روی اصل خود باقیست ، محاسبه میزان مهریه ، موردی است که باید آن را در نظر بگیریم

در بسیاری از موارد دیده شده که به دلیل عدم آگاهی و اطلاع از این موضوع که مهریه به نرخ همان سالها نخواهد بود ، اختلافات و دلگیری های بسیاری به وجود می آید.

اما زمانی که دعوای مهریه طرح میشود و در دل ماجرا قرار میگیرند برایشان عجیب و غیر قابل باور میباشد ، تا چند روز پیش به خیال خود این مقدار که در حال حاضر و دوره کنونی که چیزی نیست، مهریه را پرداخت میکنم و تمام میشود اما چنین نخواهد بود ، کافیست قبل از دعوا یا اقدام مشاوره حقوقی رایگان بگیرند تا به موضوع احاطه پیدا کنند.

طبق گفته مشاوره حقوقی خانواده و مشاوره حقوقی رایگان نسبت به مراجعین ، تعیین میزان مهریه خانم‌ ها به نرخ روز ، از جمله مواردی بوده که همواره مورد بحث و اختلاف و گمانه‌ زنی‌ ها میان مردم بوده است ، دقیقأ همانطور که مطلع هستید ، مانند محاسبه دیه در ماه‌ های حرام که به گفته عوام، دو برابر و به گفته قانون و حقوقدانان، یک سوم به میزان دیه واقعی افزوده می‌شود که البته هر چیزی راهی دارد و مشاوره حقوقی نیز برای اطلاع رسانی همین موارد است.

براساس لایحه نصویب شده که اطلاع رسانی مناسب و به موقعی نسبت به این لایحه انجام شد ، متوجه شدیم که تا ۱۱۰ سکه طلا از مهریه تعیین شده ضمانت اجرایی برای اعمال اجرای محکومیت های مالی را دارد.

یعنی زوجه می تواند در صورت پرداخت نکردن مهریه تا این میزان با اعمال ماده مربوطه ، مرد را به زندان بیندازد اما اگر مرد ۱۱۰ سکه از مهریه را پرداخت کرد دیگر زن نمی تواند او را به زندان بیندازد. در این زمان اگر زوج دارایی نیز داشته باشد از او گرفته و به اصطلاح برای فرار نکردن از دین ، مصادره میشود.

به جرأت میتوان عنوان کرد که اگر دعئای مهریه برای طلاق باشد ، مشاوره حقوقی رایگان ، طلاق توافقی را پیشنهاد میکند ، ناگفته نماند این مورد در صورتیست که دعوا صرفأ برای اخذ مهریه نباشد و تصمیم بر جدایی باشد.

برای این مورد نیز مشاوره حقوقی طلاق توافقی میتواند تشریفات مورد لزوم را برای شما توضیح دهد.

و اما در ارتباط با محاسبه میزان مهریه ، میتوانید به راحتی با یک تماس با موسسه حقوقی ما و اشاره به سال عقد و مقدار مهریه آن زمان ، مهریه خود را به نرخ روز محاسبه کنید و سپس دعوی مهریه را شروع کنید.

محاسبه میزان مهریه برای افرادی که در سالیان گذشته عقد کرده اند ، یکی از اساسی ترین کارهاییست که باید قبل دعوی به آن بپردازید.

 

محاسبه میزان مهریه

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.