آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی ثبت احوال » مدارک لازم برای تغییر نام
تغییر نام شاید یکی از ساده ترین تغییرات شناسنامه ای باشد ، هرچند که این هم به عوامل زیادی وابسته خواهد بود . ما با کمک مشاوره حقوقی ثبت احوال تمام تلاش خود را کردیم تا برخی قوانینی مربوط به اداره ثبت احوال را برای شما عنوان کنیم و مسیر حقوقی آن را به شما نشان دهیم .

مدارک لازم برای تغییر نام

تغییر نام شاید یکی از ساده ترین تغییرات شناسنامه ای باشد ، هرچند که این هم به عوامل زیادی وابسته خواهد بود .

ما با کمک مشاوره حقوقی ثبت احوال تمام تلاش خود را کردیم تا برخی قوانینی مربوط به اداره ثبت احوال را برای شما عنوان کنیم و مسیر حقوقی آن را به شما نشان دهیم .

برای تغییر نام کوچک  ، در صورتی که نام هایی که موجب تحقیر اشخاص می‌شود یا دارای معنای لغوی که در جامعه قابل پذیرش نباشد ممنوع و ثبت احوال ، قانون تغییر آن‌ها را جایز دانسته است.

همچنین اگر شخصی معتقد باشد که نام کوچک او ، اسمی نیست که به آن علاقه دارد و همگان او را به اسم دیگری می‌شناسند و او را به آن نام ، مخاطب قرار می‌دهند ، با انجام تشریفات خاص قانونی ، می‌تواند اسم کوچک خود را تغییر دهد.

در این میان همیشه برای طی مسیری حقوقی نیازمند ارائه مدارکی هستیم و حقوقدانی که راهنماییمان کند .

مشاوره حقوقی تغییر نام و نام خانوادگی آماده کردن مدارک زیر را برای ارائه به ثبت احوال را در اختیار ما قرار داده ، این مدارک شامل :

شرایط درخواست تغییر نام

اشخاص ۱۸ سال به بالا.

افراد کمتر از ۱۸ سال که دارای حکم رشد باشند.

پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از ۱۸ سال.

سرپرست قانونی ( قیم ، امین ، وصی ) برای افراد صغیر با ارائه مدارک مستند که سمت او بدست آمده شده باشد.

مدارک مورد نیاز تغییر نام

ارائه اصل شناسنامه و دو برگ تصویر آن.

تکمیل فرم درخواست تغییر نام

در حال حاظر برای دریافتن چگونگی بدست آوردن این مدارک لازم برای تغییر نام و شفاف شدن موضوع ما به شما مشاوره حقوقی را پیشنهاد میکنیم که موسسه حقوقی ما نیز با داشتن مشاوره حقوقی رایگان این امر را برایتان ساده تر نمودند.

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

شرایط تغییر نام های مذهبی

در میان متقاضیان برای تغییر نام که به ثبت احوال مراجعه میکنند ، تغییر نام افرادی هم هستند که نام مناسبی دارند، اما بنا به دلایلی سازمان ثبت احوال با تغییر نام این افراد موافقت می کند. مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط با این موضوع که برخی اسم هایی که حتمأ معنای بدی را ندارند و میتوانند تغییر نام دهند ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =