مدارک لازم برای درخواست انحصار وراثت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پس از فوت ، اموال و دارایی های به جا مانده باید تقسیم شود و تکلیف آنها مشخص ، طبق تمام قوانین معین کشورها ، برای هر کار اداری حقوقی مدارکی احتیاج است تا حقانیت یا مالکیت یا نسبت ، هویت و … افراد مشخص شود ، علاوه بر آن باید مدارکی را نیز تکمیل نمایید که در رابطه با انحصار وراثت مشاوره حقوقی ارث مورد مناسبی است برای طی مراحل ، هرچند وکیل متخصص در این مورد را اگر به شما معرفی کردند ، سریعأ بپذیرید ، زیرا این روند دارای کشمکش های طولانی است و مراحل آن طولانی خواهد شد ، حتی بسیاری از قوانین آن را وکلا و مشاوره حقوقی انحصار وراثت برمی آید.

مدارک لازم برای درخواست انحصار وراثت برای انجام این کار تهیه کنید شامل موارد ذیل میباشد :

فرم استشهاديه كه سه نفر در دفترخانه اسناد رسمی شاهد باشند و شاهدين از فاميل نباشند .

گواهی ماليات بر ارث

( وراث باید پس از فوت متوفی لیست کلیه اموال و داراییهای منقول و غیر منقول متوفی را به اداره دارایی حوزه محل سکونت متوفی ارایه نمایند و رسید آنرا دریافت داشته و بهمراه تقاضای گواهی انحصار وراثت به دادگاه تقدیم نمایند. )

گواهی فوت متوفی

( پس از فوت متوفی مراتب توسط اداره ثبت احوال ثبت گردیده و شناسنامه فوت شده باطل و گواهی فوت صادر می گردد. ارایه اصل گواهی فوت و کپی برابر اصل شده آن به ضمیمه در خواست الزامی است. )

فتوكپی شناسنامه و كارت ملی تمام وراث

( متقاضی انحصار وراثت می بایست علاوه بر شناسنامه خود کپی برابر اصل شده شناسنامه سایر وراث را نیز تهیه و به دادگاه تقدیم نماید ارائه اصل شناسنامه ها جهت ملاحظه توسط مدیر دفتر دادگاه الزامیست. )

عقدنامه در صورت فوت مرد يا زن

دادخواست + پرداخت سی هزار ريال در صورتيكه اموال متوفی بالای سی ميليون ريال باشد

در فرم حصر وراثت نسبت اشخاص (وراث) مشخص می شود و آماده رأی می گردد كه بايد در اين مرحله به امضاء قاضی كه به مدت يك هفته تا ده روز طول می كشد ، برسد از رأی حاصله خواهان به تعداد وراث كپی و برابر اصل می گردد . مدت زمان صدور گواهی حصر وراثت بر اساس ميزان دارایی متوفی متفاوت است . در صورتيكه بهای تركه بيش از سی ميليون ريال باشد ، ضرورت نشر آگهی وجود دارد و صدور گواهی پس از انقضاء يك ماه از تاريخ نشر آگهی است و در غير اين صورت ادله و بدون نشر آگهی گواهی صادر می شود .

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما با داشتن مجرب ترین کارشناسان برای کمک همگام و همراه شما خواهند بود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.