آخرین خبرها
از گذشته تا کنون ، برخی از جرائم در آنها تغییری ایجاد نشده و همچنان همراه ما هستند ، این سخن منظور به این نیست که جرائم با با پبشرفت جامعه ریشه کن شدند ، اما با حضور قوانین خاص و دسته بندی جرائم و کیفر خواست

مدت حبس سرقت

از گذشته تا کنون ، برخی از جرائم در آنها تغییری ایجاد نشده و همچنان همراه ما هستند ، این سخن منظور به این نیست که جرائم با با پبشرفت جامعه  ریشه کن شدند ، اما با حضور قوانین خاص و دسته بندی جرائم و کیفر خواست سخت برخی از آنها ، موجب شده تا مجرمین بیشتر مراقب اعمال مجرمانه ای که میخواهند انجام دهند ،باشند.

و تلاش قانونمداران پایین آوردن آمار ارتکاب به جرم بوده و هست.

اما یکی از این جرم ها ، سرقت بوده که از گذشته تا کنون افرادی بنا به دلایل خاص و غیر منطقی خود ، دست به آن میزدند.

با حاکمیت قانون در جامعه اما برای آن کیفر هایی در نظر گرفته اند تا بلکه تأثیری بگذارد.

مشاوره حقوقی سرقت در این مقاله برای ما مسائلی را عنوان خواهد کرد که البته در مقالات قبل راجع به این جرم توضیحات مفصلی داده شده است.

همانطور که واضح و مبرا است ، سرقت عبارت است از ربودن مال متعلق به غیر که دارای صدماتی گاهأ جبران ناپذیر برای شخص مالک و یا صاحب مال همراه است.

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری عنوان مینماید که رکن سرقت در حقوق ربایش است که بدون تحقق آن عنصر مادی جرم نخواهد پیوست که حقوق ایران تنها در مورد اموال منقول که قابلیت نقل و انتقال و درنتیجه ربوده شدن را دارندحقیقت پیدا می‌کند و در کشور ما انواع مختلفی دارد که معمولأ به سرقت های حدی و تعزیری تقسيم می شوند که شما میتوانید اطلاعات بیشتر را یا از مقالات جرم سرقت بدست آورید و یا از روش ساده تر مانند مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما استفاده نمایید .

اما در اینجا ، از آنجایی که به این جرم پرداخته بودیم ، در ارتباط با مدت حبس سرقت میپردازیم که سوال بسیاری از عزیزان بوده .

مشاوره حقوقی بیان میکند که ازآنجایی که سرقت انواع متفاوتی دارد چون سرقت مقرون به آزار یا به طور مسلحانه ، سرقت از منزل ، کيف زنی یا جيب بری و …کیفر خواست های آن به طور قطع با یکدیگر یکسان نخواهد بود و اول باید شرایط سارق بررسی شود و سپس شرایط جرم و چگونگی آن ، بنا براین به طور کلی میتوان گفت درصورتی كه سرقت جامع شرایط حد نباشد ، مرتكب به حبس از شش ماه تا سه سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محكوم می شود که در صورت سرقت از ارگانهای دولتی و سازمانها و همچنین تأسیسات عمومی تا ۵ سال هم میکشد .

اما بازهم این جرم دارای تفاوت با یکدیگر میشود که در قوانین به شدت مشهود است و در این مقاله نمیگنجد .

پیشنهاد ما این است که حتمأ شما برای شفافیت موضوع  سرقت از مشاوره حقوقی استفاده کنید تا از پیچیدگی آن مطلع شوید..

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =