مراحل اعلام ورشکستگی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ما با همکاری مشاوره حقوقی ورشکستگی مقاله های بسیاری در این باره عنوان کردیم ، طبق قانون ، شخص ورشکسته به محض اعلام حکم ورشکستگی از تصرف اموال و دخالت در امور مالی خود محروم می شود.

ضمن آن که حکم ورشکستگی نسبت به تمامی اشخاصی که با تاجر وارد معامله بوده و رابطه تجاری و مالی دارند نیز معتبر و اثرگذار است.

در این میان باید توجه داشت که چون شرکت های تجارتی به عنوان اشخاص حقوقی تاجر شناخته می شوند مشمول مقررات ورشکستگی قرار می گیرند و این در حالی است که شرکا و مدیران آنها چون تاجر محسوب نمی شوند مشمول این مقررات قرار نخواهند گرفت.

اعلام ورشکستگی شرکت یا یک تاجر موضوعی نیست که با بیان شفاهی او میسر باشد بلکه تا زمانی که دادگاه حکم ورشکستگی را صادر نکند این موضوع ثابت نمی شود. به گفته کارشناسان حقوقی ، دادگاه عمومی محل اقامت تاجر ، صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارد. این در حالی است که اعلام ورشکستگی بر حسب تقاضای یک یا چند نفر از طلبکاران یا به تقاضای دادستان یا اظهار خود تاجر صورت می گیرد.

به این ترتیب تاجر باید ظرف مدت ۳ روز از تاریخ وقفه ای که در پرداخت بدهی و تعهدات نقدی دیگرش به وجود آمده، توقف خود را به دفتر دادگاه عمومی محل اقامتش اظهار و صورتحساب دارایی و همه دفاتر تجاری خود را تسلیم کند. در این صورت حساب تعداد و ارزیابی اموال منقول و غیرمنقول ، صورت تمامی بدهی ها و مطالبات ، صورت نفع و ضرر و مخارج شخصی تاجر برآورد خواهد شد.

بعد از اعلام حکم ورشکستگی نیز بستانکاران باید ظرف ۲ ماه ادعای خود را با مدرک به اداره تسویه تسلیم کنند و این اداره نیز جهت دعوت از آنها، صورتی از آنان تهیه کند.

پس در مراحل اعلام ورشکستگی ابتدا فرد تاجر اعلام ورشکستگی میکند و دادخواست مبنی بر ورشکستگی را میدهد تا دادگاه حکم وی را بعد از تحقیقات صادر کرده و تکلیف را مشخص کند.

مشاوره حقوقی میتواند این مسیر را برایتان شفاف سازی کند و البته پیشنهاد بهتری برای شما وجود دارد که آن اخذ وکیل است .

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان  به راحتی میتواند اطلاعات لازمه را در اختیار شما قرار دهد و وکیل مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.