آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » مراحل ثبت شرکت
شرکت از زمانی تشکیل می‌شود که دو یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیتشان ملاک تشکیل است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن مراحلی چند جهت تأسیس یک شرکت یا موسسه ضروری است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ ها ثبت گردد.

مراحل ثبت شرکت

شرکت از زمانی تشکیل می‌شود که دو یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیتشان ملاک تشکیل است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن مراحلی چند جهت تأسیس یک شرکت یا موسسه ضروری است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ ها ثبت گردد.

مراحل ثبت شرکت مراحلی است که مشاوره حقوقی ثبت شرکت میتواند به طور دقیق آن را عنوان کند ، ولی ما به صورت کلی توضیحات لازمه را در این مقاله توسط مشاوره حقوقی شرکت ها برای شما میگوییم.

شما باید طی یک سری مراحل اداری به نتیجه برسید که قطعأ هر شرکتی از همان ابتدا وکیل داشته باشد تا کارها به درستی انجام شود بهتر است که در این موضوع نیز میتواند بسیار کار آمد نیز باشد.

مراحل ثبت شرکت  به این شکل است که متقاضی پس از آنکه تصمیم به ثبت هر یک از انواع شرکت را گرفت، به حسابداری اداره مراجعه می‌کند و مدارک شرکت مورد نظر را خریداری و به ترتیبی که در متون بالا اشاره شد،کامل می‌کند و تمام مدارک را که جمع آوری کرد ، دوباره به حسابداری مراجعه می‌کند و فییش تعیین نام را دریافت و به شعبه بانک ملی اداره که فقط برای امور ثبتی اختصاص دارد مراجعه و فیش تعیین نام را پرداخت می‌نماید (موسسات و شرکت‌های تعاونی فاقد فیش تعیین نام می‌باشند.)

سپس نام‌های درخواستی خود را بر روی برگه ای می نویسد و بعد پرونده را به کارشناس بررسی کننده پرونده تحویل می‌دهد ، کارشناس پرونده را از نظر محتویات و کامل بودن ، مدارک چک می‌کند و بعد پرونده در اختیار کاربران کامپیوتر قرار می‌گیرد.

کاربران کامپیوترنیز تمام محتویات پرونده شامل مشخصات اساسنامه ، شرکت نامه ، تقاضانامه و صورت جلسات را وارد سیستم می‌کنند بعد از آنکه محتویات مدارک وارد سیستم شد ، متقاضی همراه با پرونده به واحد تعیین نام مراجعه می‌کند و کارشناس تعیین نام پس از جستجو در کامپیوتر نام‌های درخواستی متقاضی را جستجو می‌کند. به ترتیب اولویت یکی از نام‌ها را برای او تعیین می‌کند در این قسمت کارشناس پرونده مشخص می‌شود و محتویات پرونده از طریق کامپیوتر برای کارشناس تأسیس ارسال می‌گردد و همزمان متقاضی نیز با اصل پرونده بر کارشناس مربوطه مراجعه می‌نماید.

کارشناس یک نسخه از تمام مدارک ثبتی را مهر نسخه اداره می زند،حق ثبت شرکت را نیز با توجه به میزان سرمایه شرکت تعیین می نماید را از طریق سیستم صحت مدارک ارسالی را تأیید به حسابداری ارسال می نماید در حسابداری حق ثبت،حق درج آگهی شرکت در روزنامه کثیرالانتشار اخذ می گردد.

در مقالات گذشته نیز ما در رابطه با چگونگی ثبت شرکت ها توضیحاتی داده بودیم ، اما در اینجا از روند اداری آن نیز مواردی را عنوان کردیم ، شما با مشاوره حقوقی میتوانید به راحتی از این موارد آگاه شوید ، فقط کافیست که استفاده کنید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

پیگیری پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر یکی از بخش های مهم حسابرسی و مالی هر شرکت است که رعایت نکردن آن تبعات سنگینی به همراه دارد. اگر با مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، مشاوره لازم را بگیرید ، در ارتباط با این موارد و تبعات آن به طور دقیق و شفاف صحبت خواهد کرد و موارد قانونی آن را عنوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =