مراحل درخواست طلاق توافقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مراحل درخواست طلاق توافقی کمی با حالت های دیگر طلاق متفاوت تر است.

در این نوع جدایی ، هر دو طرف ، زوج و زوجه راضی به طلاق هستند و برای این جدایی از بسیاری از موارد میگذرند یا بر سر آنها توافق میکنند که این توافق نزد وکیل طلاق صورت میگیرد و به دادگاه تقدیم میشود.

برای گرفتن طلاق توافقی ، زن و شوهر باید به همراه شناسنامه و عقد‌نامه به دادگاه بروند و فرم درخواست را پر و همه موارد و مسایل مانند حضانت فرزند و ملاقات با او و نیز امور مالی مانند مهریه، جهیزیه و نفقه را مشخص کنند. پس از تقدیم دادخواست طبق روال معمول، دادگاه به آنها تکلیف می‌کند که هر یک از زوجین داوری از میان بستگانشان معرفی کند که این داوران باید با زوجین مذاکره کرده و سعی در مصالحه آنها داشته باشند.

البته با اخذ وکیل نیازی به یکسری از این موارد نخواهد بود و کار هرچه سریعتر پیش خواهد رفت زیرا که به قوانین کاملأ آشنا هستند و نیازی به داوری بستگان نیز نمیباشد مگر در مواقع ضروری و دستور قاضی ، پیشنهاد ما این است که قبل اقدام از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما کمک و اطلاعات دریافت کنید.

در ادامه ، اگر داوران به نتیجه‌ای نرسیدند، گزارش خود را به دادگاه ارایه می‌دهند و دادگاه نیز بر اساس توافق زوجین گواهی عدم امکان سازش صادر می‌کند و آنها می‌توانند با ارایه گواهی به دفترخانه طلاق ، صیغه طلاق را جاری و ثبت کنند.

مشاوره حقوقی اضافه میکند که توجه داشته باشید ، گواهی عدم امکان سازش به مدت ۳ ماه اعتبار دارد، یعنی اگر زوجین ظرف ۳ ماه آن را اجرا نکردند، دیگر اعتباری ندارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.