مراحل سند زدن خانه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
موسسه حقوقی ما برای امن کردن یک معامله برای شما خدماتی را در اختیارتان قرار میدهند از جمله مشاوره حقوقی رایگان که توسط آن میتوانید دریابید به چه نکاتی باید توجه کنید و همچنین وکیل مورد نظر در ارتباط با مسئله را در صورت نیاز به شما معرفی کند.
برای خرید و فروش یک ملک یا خانه، پیدا کردن یک مشتری یا طرف حساب مناسب نخستین و مهم‌ترین قدم است؛ فرد خوش‌اعتباری که بتوان به او اعتماد کرد و ملکی را با قیمت مناسب از او خرید و یا برای فروش یک ملک روی آن حساب کرد.
اولین کار مبايعه نامه‌ ای است که بين خريدار و فروشنده تنظيم میشود.
اين مبايعه‌نامه وقتی ارزشمند و دارای اعتبار است كه كد رهگيری داشته باشد. اين كد رهگيری تأييد‌كننده اين است كه ملک مورد نظر تنها به يک نفر فروخته شده ، در واقع اين كد رهگيری نشان‌دهنده سالم‌بودن معامله انجام شده است.توجه کنید که تنها بنگاه‌هايی قادر به ارائه كد رهگيری هستند كه به‌صورت قانونی فعاليت می كنند.
البته ما یکسری از این مسائل را در مراحل فروش ملک توسط  مشاوره حقوقی ملکی برای شما عنوان کردیم ، در مرحله بعد و ادامه کار ، استعلام ثبتی سند انجام می شود. در اين مرحله وضعيت سند از نظر بودن در گرو بانک و يا ارگان‌ های ديگر انجام مي‌شود.
توجه کنید که برای دريافت نتيجه نهايی اين استعلام‌ها به زماني حدود يك تا دو هفته نياز داريد همچنین هزينه‌های مربوط به اين استعلام بر عهده صاحب سند است و در‌‌ همان زمان مراجعه اوليه به دفتر اسناد رسمی دريافت می شود.
پس از آن باید سراغ گرفتن برگه عوارض نوسازی و پسماند شهرداری اقدام کنید که مبلغی آنجا از صاحب سند دریافت میشود ، مبلغ مورد نظر بابت عوارض و نوسازی بسته به ملک مورد معامله، موقعيت آن و ارزش ملک دارد. خريد و فروش ملک در دفتر اسناد به ثبت نمی رسد مگر اينكه عوارض نوسازی و شهرسازی آن پرداخت شده باشد. در اين مرحله ملک هر بدهی ديگری به شهرداری داشته باشد تسويه می شود.
قدم بعدی که به اصطلاح مفاصاحساب دارایی گفته میشود ، باید انجام شود ، این یعنی شما بايد ماليات مربوط به ملک را پرداخت و تسويه کنید.
بعد از تمام طی کردن این مسیرها حال با مدارکی که دارید میتوانیداقدام به انتقال قطعی سند در دفترخانه کنید.
یکسری مدارکی نیز باید به همراه داشته باشید تا هم مشخص شود که روند مسیر مراحل سند زدن خانه را به درستی طی کرده اید و واضح و مبرا باشد هم اینکه خوب بدون مدارک طبیعیست که کاری از پیش نمیرود .

مدارک مورد نیاز جهت انتقال ملک مسکونی :

سند مالکیت

آخرین بنچاق

پاسخ استعلام ثبت

کارت ملی و شناسنامه معامله کنندگان

پایان کار یا عدم خلافی در مورد ساختمان یا ملک نیمه ساخته

صورت مجلس تفکیکی درمورد املاک نوساز

مفاسا حساب نوسازی

پاسخ استعلام دارایی

مشاوره حقوقی و وکیل ملکی در ارتباط با این مسائل شدیدأ به شما پیشنهاد میشود زیرا که شما نمیتوانید روند شهرداری و مالیات و … را بدون آگاهی و پیش آمد مشکل طی کنید ، همچنین حضور وکیل برای معامله ای امن و بی ضرر برای هر دو طرف نیاز میباشد.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.