آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » مراحل طلاق با داشتن حق طلاق

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق

در طلاق موارد بسیاری حائز اهمیت است که مشاوره حقوقی رایگان در این مقاله ، پیشروی مقالات گذشته ، مراحل طلاق با داشتن حق طلاق را برایمان توضیح خواهد داد که شباه هایی به طلاق توافقی دارد.

در ابتدا میدانیم که حق طلاق برای بسیاری از زنان از ارزش بالایی برخورد دار است که بسیاری از مردان نیز با آن موافقت نخواهند کرد.

لازم به ذکر است بر طبق گفته های مشاوره حقوقی طلاق ، حق طلاقی که به زن داده میشود ، از ارزش قانونی چندانی برخور دار نیست که مطمعنأ تا کنون بسیاری از ما خلاف آن تصور میکردیم.

حق طلاق قانونأ برای مرد در نظر گرفته شده ، اما حق طلاق نیز بی تأثیر نخواهد بود .

در توضیحات بالا مشاوره حقوقی رایگان اضافه میکند که اصطلاح درست‌ تر این است که بگوییم او وکالت در طلاق دارد زیرا متأسفانه در قانون مدنی ما هنوز طلاق برای زن یک حق شمرده نمی‌شود و مرد صرفا برای اجرای این حق به زن وکالت می‌دهد.

حال باید در نظر بگیریم ، برای حق طلاق ، زن وکالت در طلاق را گرفته است و در دفترخانه نیز این وکالت را به صورت رسمی ثبت کرده تا صرفأ در حد قول نباشد و بتواند قانونأ از آن استفاده کند.

قدم اول گرفتن یک وکیل برای زوج است ، البته ناگفته نماند در صورتی‌که خودش نخواهد در جریان دادرسی حضور داشته باشد.

زوجه می‌تواند برای خودش هم وکیل بگیرد اما نمی‌ تواند به تنهایی و به موجب وکالت از طرف هر دو نفر اقدام کند. زوجه به موجب وکالتنامه‌ رسمی‌ ای که دارد، به وکیل دادگستری وکالت می‌ دهد تا نماینده‌ زوج در دادگاه باشد ، این مرحله بسیار شباهت به طلاق توافقی دارد که مشاوره حقوقی خانواده میتواند کمک به سزایی برایتان باشد.

با اخذ وکیل ، بعد نوبت طرح دعوا و تقدیم دادخواست است که پس از این، دادگاه مبادرت به صدور حکم الزام زوج به طلاق می‌کند یا مواردی را به دست زن میدهد که با احراز آن میتواند زوجه برای طلاق اقدام نماید.

مشاوره حقوقی رایگان بیان میکند که با این حکم ظرف مدت شش ماه باید به دفتر رسمی ازدواج و طلاق مراجعه شود تا صیغه‌ی طلاق در آنجا جاری و ثبت شود (اگر طلاق توافقی باشد و دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادر کند، این مدت سه ماه خواهد بود).

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق یا همان وکالت در طلاق ، مخصوصأ اگر به صورت طلاق توافقی شکل گیرد ، به دست وکیل صورت بگیرد ، کار وقت گیری نخواهد بود.

 

مراحل طلاق با داشتن حق طلاق
https://44951295.com

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =