مراحل منحل كردن شركت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مراحل منحل کردن شرکت با وجود شرایطی ممکن است ، اینکه چه ادله ای داشته باشید و چگونه این مراحل را طی کنید نیازمند قوانینی است همچون تمام موارد دیگر.

در این رابطه بهترین راه این است که یا وکیل همراه شما باشد یا از مشاوره حقوقی انحلال شرکت استفاده کنید.

همانطور که در مقاله های قبل عنوان کرده بودیم یکی از این دلایل میتواند ورشکستگی باشد.

در شرکتی که تصمیم به انحلال گرفته می شود، ابتدا در مرحله ی اول باید یک نفر را به عنوان مدیر تسویه انتخاب نمایند.

حال مدیر تسویه می تواند از بین شرکا و یا خارج از شرکا انتخاب گردد. شخصی که به عنوان مدیر تسویه انتخاب می شود، وظیفه ی تقسیم دارایی های شرکت و پرداخت بدهی های آن را در مدت زمان ده سال برعهده دارد (البته از جانب شرکا). پس از انتخاب مدیر تصفیه، با مراجعه به موسسه ی ثبت شرکت ها و ارائه ی مدارک مورد نیاز انحلال ، طی تشکیل جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده و با حضور داشتن تمامی شرکا در آن، صورتجلسه ای مبنی بر انحلال شرکت تنظیم می گردد و ذیل متن صورتجلسه ی تنظیم شده باید توسط تمامی اعضا امضا شود.

خواستار انحلال شرکت باشند ، بر طبق قانون تجارت درخواست آنها در صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت تنظیم و پس از انتخاب مدیر تصفیه از بین اعضا هیئت مدیره یا سهامداران و یا شخص ثالثی خارج از شرکت مورد بررسی قرار می گیردو امکان انحلال شرکت فراهم می گردد، مشاوره حقوقی شرکت موسسه حقوقی ما به راحتی در اختیار شما قرار دارد تا در این ارتباط با وی مشاوره کرده و شبهات خود را برطرف نمایید.

مدیرتسویه پس از دریافت دارایی ها ، اموال ، اسناد و اوراق مربوط به شرکت به مدت یک سال به منظور خاتمه دادن به  امور جاری شرکت ، و وصول مطالبات و اجرای تعهدات شرکت با ذکر آدرسی در آگهی انحلال شرکت  به فعالیت پرداخته تا کلیه امور معوقه شرکت به اتمام برسد.

پس از صدور آگهی انحلال شرکت و انتشار آن در روزنامه رسمی کشور انحلال شرکت به عموم مردم اطلاع داده می شود و پس از اختمام مهلت تسویه و پایان فعالیت مدیر صفیه نیز می توان به منظور اعلام خاتمه فعالیتهای شرکت و مشخص شدن وضعیت قراردادها و مطالبات شرکت دوباره درخواست آگهی و انتشار آن در روزنامه را ذکر نمود.

پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ارجاع پرونده، حدودأ ۲۵ الی ۳۰ روز کاری زمان لازم است تا شرکت به طور قانونی منحل گردد و آگهی انحلال شرکت مورد نظر صادر شود.
مشاوره حقوقی در این زمینه بسیار کار آمد خواهد بود.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.