آخرین خبرها

ازدواج موقت

ازدواج موقت

ازدواج موقت که به صیغه نیز معروف است، نوعی از ازدواج که در آن عقد ازدواج برای مدت معین و محدودی با مهریه ای معلوم، بین زن و مرد بسته می‌ شود و با پایان آن رابطه زوجیت خود به‌ خود منقضی می‌ شود.

این روزها در مشاوره حقوقی رایگان با اختلاف نظر بر سر زوجین در نکاح موقت روبه رو میشویم.

بسیاری از قوانین در این میان ممکن است برای افراد گنگ و نامعلوم باشد ، به طوری که پس از آن به سراغ وکیل می آیند تا از حقوق قانونی خود مطلع شوند.

در نکاح دائم همانطور که میدانید و مشاوره حقوقی ازدواج عنوان کرده بودند ، عدم وجود مهر يا ذکر نشدن مهر جايز است.

اما در نکاح  موقت ٬ عدم وجود اعلام یا مشخص شدن مهر موجب بطلان عقد می شود.قانون بر وجود و مشخص بودن مهريه زن در ازدواج موقت تاکيد فراوان کرده.

مهريه زن در ازدواج موقت به هر ترتيب باید به وی داده شود. زن پس از جاری شدن عقد دایم یا موقت ، مالک مهر می شود و اما در ازدواج موقت ، نا گفته نماند که اتفاقاتی چون فوت زن در زمان ازدواج ٬ عدم نزديکی شوهر تا اتمام مدت عقد و بخشيدن زمان عقد از طرف شوهر مهر را ساقط نمی کند.

یکی دیگر از قوانینی که باید من باب این موضوع بدانید ، مطابق قانون در نکاح دختر باکره چه در عقد دایم چه در عقد موقت ٬ نیازمند اجازه ی پدر يا جد پدری است و در غیر این صورت دادگاه تصمیم میگیرد.

شما میتوانید با استفاده از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما ، این قوانین را به دست آورید و موانعی که در میان مسائلی چون طلاق توافقی یا جدایی در نکاح موقت بدون آنکه حق فردی کسی ضایع شود را وجود دارد را بردارید.

ازدواج موقت
https://44951295.com

 

 

 

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =