آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی » مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی

مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی

یکی از مرسوم ترین دعاوی موجود در جامعه امروزی دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی است زیرا امروزه با بالا رفتن روند سریع قیمت ها و نوسان زیاد قیمت ها ,معمولا فروشنده ها از انجام تعهدات خود برای تنظیم سند رسمی خودداری میکنند. دعوی الزام به تنظیم سند رسمی یکی از دعاوی شایع در محاکم دادگستری می باشد که با عنایت به اینکه اغلب مردم طی مبایعه نامه وآنچه تحت قولنامه در عرف شایع است ملک را خریداری می نمایند و در زمان تنظیم سند به مشکل بر می خورند,ممکن است طرفین به هیچ کدام از مفاد مابین و مشخص شده عمل نکنند. با اقامه دعوی الزام به تنظیم سند رسمی به طرفیت ایادی ماقبل فروشنده را موظف به تنظیم سند می نمایند ولی نکته حائز اهمیت این دعوا این است که می بایست ترتب ایادی( چند نفر به صورت پیاپی و سلسله وار در مالی بدون اذن مالک تصرّف کرده باشند؛ خواه تصرف عدوانی غاصبانه یا غیر عدوانی) رعایت شود وگرنه دعوی طی قرار دادگاه رد می شود. هماتطور که گفته بودیم این مشکل امروزه بسیار است با اینکه مشاور حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی یا وکیل برای این کار میباشد,کوتاهی میکنند و منضرر میشوند. با یک مشاوره حقوقی رایگان میتوانید حقوق قانونی این موضوع را بدانید,موسسه حقوقی ما برای آسودگی شما این امکانات به صورت خیلی ساده در دسترس همگان قرار داده است.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست در رابطه با اینکه موسسه حقوقی چیست و وظایف موسسه حقوقی به …

۶ نظر

 1. فرشید امیریان

  با سلام
  احتراماً به استحضار ميرساند اينجانب سال ۱۳۹۰ يك واحد اپارتمان بصورت پيش خريد خريداري نمودم و با توجه به اينكه مقرر شده بود ۱۸ ماهه تحويل دهد تقريباً ۶ ماه تاخير داشته و كل پول خريد را دريافت نموده است ضمناً از تاريخ تحويل ۳۶ ماه گذشته و با توجه به پيگيري هاي مكرر اينجانب متاسفانه تاكنون سند نكرده و هر بار مي گويد بدليل اينكه ساختمان شامل جريمه مي شود اعتراض نموده و براي رسيدگي پرونده به ديوان عدالت ارسال شده است.و بتازگي جواب ديوان عدالت آمده و مي بايست ۲۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان جريمه پرداخت كند اما هر بار كه براي سند نمودن پيگيري ميكنم ميگويد فعلا فرصت بدهمضمناً موقع تنظيم قولنامه متاسفانه هيچ گونه جريمه اي بابت تاخير تحويل ذكر نشده و تاريخ سند نمودن نيز در قولنامه ذكر نشده است.همچنين بايد بگويم حدود دو سال است خانه را به شخصي فروخته ام.
  لطفاً در صورت امكان اينجانب را راهنمائي نموده كه چطور ميتوانم به حقم برسم و خانه داراي سند شود.
  با تشكر و ارادت

 2. با سلام
  احتراما بنده درسال ۹۰ از شخص a خانه ای به صورت پیش فوش خریداری نمودم و ایشان موظف به تحویل آن در سال ۱۱/۹۱ بوده اند که بنا به دلایل های مختلف از طرف ایشان در برج ۸/۹۲ تحویل بند گردید و قرار بود تا برج ۱۱/۹۳ سند نیز به نام زند. در آن زمان بنده این خانه را به شخص b در تاریخ ۱۲/۹۴ فروختم با این تفاوت که یک فقره چک بدون تاریخ به مبلغ ۲۰ میایون تومان بابت سند به بنده داده تا در زمان ثبت سند در دفترخانه وصول گردد. اما متاسفانه شخص a بابت سند اقدامی نکرده بود تا بنده به ۲۰ میلیون تومان خود برسم. شش ماه بعد از این اتفاق ها شخص a این خانه را از شخص b خریداری می نمایید و مجددا شخص a خانه را به شخص دیگری که c باشد می فروشد.
  خواستم بدانم تکلیف بنده این وسط چیست.
  چه بلایی سر این ۲۰ میلیون من می آید.
  ممنون میشوم اگر راهنماییم کنید.
  با تشکر

 3. باسلام وخسته نباشید
  اینجانب وهمسرم مشترکا” درسال ۱۳۸۰ نسبت به خرید یک واحدآپارتمان ازشخصی که بصورت مشارکتی زمینی متعلق به چهارنفرمالک راساخته بودخریداری کرده ام ، قراردادفی مابین آنهابدینصورت بودکه ساختمانی درچهارطبقه ودرهرطبقه ۳ واحد ساخته شود وچهار واحدبه چهارنفرمالک زمین وهشت واحدتوسط سازنده فروخته شود که چنین شده است . نامبرده قبل ازانتقال سندمالکیت به اینجانب و۷ خریداردیگر فوت نمودند بطوریکه پس ازگذشت ۱۵ سال بناچاربنده وخریداران سایرواحدها توسط شخصی ثالث وباتقبل کلیه هزینه هاتوسط خودمان نسبت به دریافت پایان کار، صورتمجلس تفکیکی ، تقسيم نامه و… اقدام نمودیم ودرنهایت چهارفقره سندتک برگی بنام چهارنفرمالک زمین گرفته شدومتعاقب آن ۱۲ فقره سندتک برگی که هرسه واحدبنام یکی از۴ نفرمیباشد ، ازآنجاکه خانواده متوفی نه تنها اقدام به انجام حصروراثت وتقبل وپرداخت هزینه اموردریافت اسنادموصوف راننمودندبلکه پس ازگذشت ۱۶ سال ازمبایعه نامه واینکه متراژ آپارتمان ۱۰ مترکمترازمتراژ مندرج درمبایعه نامه هست باز مدعی دریافت مبالغی کلان نیزهستند
  لذا خواهشمنداست راهنمایی بفرمائید مامیتوانیم اقدام به انجام امورالزام به تنظیم سند ازمراجع قانونی شویم ؟
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =