آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی » مشاوره حقوقی انحصار وراثت

مشاوره حقوقی انحصار وراثت

مراحل انحصار وراثت

انسان هرچقدر طولانی درصحنه ی عالم زندگانی کند و به هراندازه ای که به بقای خود امیدوارباشد عاقبت باید با دنیا وداع نماید. مسئله ارث عبارت است ازدانستن این که دارایی وحقوق شخص باید بعدازفوت او به چه کسی برسد آیا ماترک اوباید به اشخاصی منتقل شودکه قانون معین می کند ویا به کسانی که خوداوانتخاب می نماید؟
در اثر فوت انسان اموال او به وراث او منتقل می‌شود، اما به منظور این که وراث بتوانند سهم الارث خود را مطالبه و در آن تصرف داشته باشند، ابتدا لازم است درجه وراث و سهم الارث هر یک ازآنها در دادگاه بررسی و اثبات گردد. در این خصوص دادگاه پس از رسیدگی، گواهی‌نامه‌ای به نام تصدیق انحصار وراثت صادر می‌نماید که در اختیار اشخاص ذینفع قرار خواهد گرفت. انحصار وراثت در حقوق عبارت است از معلوم نمودن تعداد وراث متوفی توسط مراجع ذی صلاح قانونی. وراث باید پس از فوت متوفی لیست تمامی اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول او را به اداره دارایی حوزه محل سكونت متوفی ارایه و رسید آن را دریافت کنند و همراه با تقاضای گواهی انحصار وراثت به دادگاه تقدیم کنند که میتوانید از مشاوره حقوقی انحصار وراثت روند را بدانید. موضوع انحصار وراثت به نظر موضوع ساده ایست ولی تشریفات دادرسی و مالیاتی و …زمان زیادی میبرد و البته که در هر مسآله حقوقی مواردی وجود دارد که از آن ممکن است بی اطلاع باشند پس نیاز به مشاوره حقوقی در این مواقع امری طبیعی است.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست در رابطه با اینکه موسسه حقوقی چیست و وظایف موسسه حقوقی به …

۲ نظر

  1. با سلام .خانواده اينجانب مشكل حصر وراثت براي پدربزرگ پدربزرگم دارد . در اسناد ثبت احوال تا پدر پدر بزرگم موجود است . آيا راهي براي اين حصر وراثت وجود دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =