آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی » مشاوره حقوقی جرایم پزشکی

مشاوره حقوقی جرایم پزشکی

در هر کاری مسوولین آن کار وظایفی دارند که باید به آن و تعهداتشان عمل کنند. در رابطه با پزشکان این مسوولیت بسیار سخت تر خواهد بود نسبت به موارد دیگر زیرا که پزشک با جان و سلامت فرد سرو کار دارد. پزشک در برابر خدمات علمی که به بیمار میدهد، نا خود آگاه وارد یک رابطه شده که در آن ملزم به تعهدات پزشکی خویش است و کل استعداد و تواناییش را برای معالجه یا … بکار گیرد. یکی از مقوله های حقوق پزشکی , تخلفات و جرایم پزشکی میباشد که در مشاوره حقوقی رایگان ما در این باره میتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
درست است که در مراکز درمانی و بیمارستانها و … با گرفتن امضا از بیماران و کسب اجازه از خانواده ی بیماران ، مانع پیگیری آنها نسبت به اتفاقاتی که ممکن است بیوفتد میشوند که البته مختص به همه موارد نخواهد بود، اگر با یک مشاوره حقوقی ،مشاوره کنید متوجه خواهید شد این موارد شامل چه چیزهایی میشود.
شایان ذکر است آنچه به عنوان برائت جستن (رهایی جستن) پیش روی بیمار در بیمارستانها و پیش از رفتن به اتاق عمل گذاشته می شود تا امضا کنند مطابق ماده ۳۲۲ قانون مجازات اسلامی است در خصوص خساراتی است که ممکن است از عدم توانایی یا اشتباه پزشک به بیمار وارد شود و به مفهوم این نیست که مسئولیت کیفری پزشک منتفی می شود. به مانند این است که اگر پزشکی قبل از عمل و یا هر معالجه ای از بیمار این امضاء را گیرد ولی احتیاط لازم را بکار نبرد و کار خود را به درستی انجام ندهد، وی مسئولیت کیفری دارد و اعمال وی قابل تعقیب کیفری می باشد؛ اما مسآله به همین سادگی که گفتیم تمام نمیشود ،در هر صورت ترجیحآ با مشاوره حقوقی جرایم پزشکی صحبت کرده و کار را پیگیری کنید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست در رابطه با اینکه موسسه حقوقی چیست و وظایف موسسه حقوقی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =