مشاوره حقوقی طلاق توافقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

طلاق ،(در اینجا یعنی رها شدن زن ازعقد نکاح دایم)
وقتی مردی همسرش را رها می سازد و ترک می کند،با توافقات قابل قبول هر دو و تصمیم گیری هر دو طرف نسبت به حق و حقوقشان را ، طلاق توافقی می گویند .
در زمان نکاح و زوجیت توافقاتی می شود مبنی بر حق و حقوق زوج یا زوجه که باید منطقی و قابل اجرا باشد،که این موارد هم می تواند مربوط به نکاح باشد هم می تواند مربوط به طلاق باشد(در این مورد توافقات الزامیست که مشخص شود)، زیرا در زندگی مشترک زن و مرد ممکن است با عللی مواجه و رو به رو شوند که ادامه زندگی مشترک برای هر دو یا یکی از طرفین مقدور نباشد. طلاق به تنهایی، تشریفات مخصوص به خود را دارد، و در طلاق توافقی، این تشریفات کمی متفاوت تر خواهد بود. شایان به ذکر است که حضانت، مسایل مالی مانند مقدار مهریه، نفقه و … از جمله توافقات فی ما بین است.
معمولآ حکم طلاق توافقی با وجود دعوت به صلح طرفین از سمت مراجع قضایی و دادگاه ،سریع تر انجام می شود. برای این نوع طلاق بهتر است وکیل گرفت.در کل این طور نشان داده می شود برای افرادی که دیگر حاضر به ادامه زندگی باهم نیستند، سریع ترین راه و گزینه برای جدا شدن ،طلاق توافقی است. قانون حمایت از خانواده طلاق توافقی را قبول کرده ولی این دلیلی نیست که زوجین را از گرفتن گواهی عدم سازش معاف کند.
و همچنان دادگاه به گواهی عدم سازش و مشاوره خانواده و … اهمیت خواهد داد. گواهی عدم امکان سازش، تا مدت معلومی دارای اعتبار خواهد بود و پس از آن اگر آن مهلت بگذرد و از درجه اعتبار ساقط شود دیگر راهی برای طلاق نخواهد بود مگر آنکه تمام مسیر و پروسه آمده را باز گردید. به دلیل همین نوع قبیل قوانین و خیلی دیگر از قوانین موجود که با مشاوره حقوقی بدست خواهد آمد، ورود یک وکیل بهترین و پر سرعت ترین راه ممکن است،مسیری بی اشتباه با قوانین بر طبق حق و حقوق شما ، خواهد بود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.