مشاوره حقوقی طلاق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

طلاق یا در اصل معنی همان پایان قانونی ازدواج و جدایی زوج و زوجه از هم میباشد.

در پی طلاق حقوق و تکالیفی که در زمان ازدواج مابین زوجین بود از بین رفته،این تکالیف از بین میرود ولی حقوق قانونی دیگری بر آن ها وارد خواهد شد که وظایفی برر گردن مرد نه مثل گذشته،نیز خواهد بود که البته تمامی این حقوق وارده را دادگاه نسبت به شرایط فعلی ظرفین و به توافقات زوجین به زمان ازدواج ارتباط دارد مشخصص میکند.طلاق زمانی رخ میدهد که طرفین یا یکی از زوجین دیگر مایل به ادامه زندگی با فرد مقابلش یا همسرش را نداشته باشد.

این امر میتواند دلایل زیادی داشته باشدد ،که البته محکم ترین هایش که میشود به آن استناد کرد ، در دادگاه مطرح خواهد شد.در طلاق معمولآ هر دو طرف صدمات اجتماعی ،اقتصادی واحساسی خواهند دید حتی زمانی که یکی از افراد پس از طلاق و جدایی دارای رضایت مشهود باشد.

اگر زوجین دارای فرزند باشند ،بیشترین آثار ضربه در فرزند دیده خواهد شد، زیرا درک مشکلات مابین پدر و مادر برای فرزندان نمیتواند دلایل قانع کننده ای باشدد برای جدایی و طلاق والدینشان.

طلاق که در معنی لغوی رها کردن و گشودن است ،از ریشه عربی میباشد ودرهرکشوری آداب ،قوانین و حقوق خاصی برایش وجود دارد و اما در ایران که مرتبط به کشورر خودمان است مسایلی مورد بررسی قرار میگیرد که به آن خواهیم پرداخت.

خیانت، مشکلات جنسی و مسایل اقتصادی و تورم مهمترین دلایل طلاق هستند.

در جمهوری اسلامی آقایان میتوانند به دادگاه رفته و تقاضای طلاق دهند و زنان در شرایط خاص نیز میتوانند درخواست طلاق دهند، برخی از شرایط میتواند شامل :: اعتیاد، ترک زندگی و یا محل زندگی، ضرب و شتم ، مشکلات روحی، روانی و جسمی، مدت زمان زیاد محکومیت برای زندان، زمانی که هنگام عقد مرد حق طلاق را به زوجه داده باشد و یا…

که بهتر است با مشاوره حقوقی رایگان از این مباحث بیشتر آگاه شوید چون طلاق به دلیل یک نوع نبودنش ؛در هر شرایط و نوعی قوانین مخصوصی دارد که میتواند بسیارر پیچیده باشد.

همچنین با توجه به تعاریف خاص میتوان طلاق را به ۲۲ نوع طلاق توافقی و طلاق یک طرفه که خود اقسامی دارد تقسیم نمود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.