مشاور حقوقی طلاق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در حقوق ایران حق طلاق در دست مرد است.

مرد هر وقت بخواهد می‌تواند دادخواست طلاق بدهد و ملزم نیست دلیل خاصی را برای تصمیم خود ذکر کند ، ولی این محدودیت برای مرد وجود دارد که اگر بخواهد زن خود را طلاق بدهد باید حتما به دادگاه مراجعه کند .

در این صورت ، دادگاه گواهی عدم امکان سازش صادر خواهد کرد و ثبت طلاق فقط با این گواهی ممکن خواهد بود.

امروزه مراحل طلاق به این صورت است که اگر مردی بخواهد همسر خود را طلاق بدهد باید به دادگاه مراجعه کند و دادگاه با ارجاع اختلاف به داوری ، اقدام به صلح بین زوجین خواهد کرد و در صورتی که بین زن و مرد سازشی ایجاد نشود گواهی عدم سازش صادر خواهد کرد.

از سوی دیگر مرد حتی اگر عذر موجهی برای طلاق داشته باشد بازهم موظف است مهریه ، جهیزیه و نفقه زن را مطابق با قانون طلاق و مهریه پرداخت کند که مشاوره حقوقی خانواده میتواند به صورت دقیق تری راهنماییتان کند.

در طلاق توافقی زوجین هر دو  توسط وکلای خود، اعلام توافقات را در اموری همچون مهریه، نفقه ایام عده، حضانت فرزند بعد از طلاق، ملاقات فرزند، شیوه استرداد جهیزیه و سایر حقوق دوران زوجیت را به صورت کتبی نوشته و به دادگاه ارجاع میدهند.

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان میتواند در این زمینه و دیگر زمینه ها به شما کمک نماید و وکیل مورد نظر را برای پرونده شما ارجاع دهد.

در زمینه موضوعات طلاق در خانواده به شما پیشنهاد میکنیم حتمآ قبل انجام هر کاری از مشاوره حقوقی جهت مشاور حقوقی طلاق استفاده نمایید تا مسیر درست را انتخاب کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.