آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » مصادیق رابطه نامشروع
جرم رابطه نامشروع از حساسیت بالایی در محاکم قضایی کشور برخوردار است زیرا از آن دسته جرایمی است که جهت بررسی واعمال قانونی نیاز به شاكی خصوصی ندارد.

مصادیق رابطه نامشروع

جرم  رابطه نامشروع از حساسیت بالایی در محاکم قضایی کشور برخوردار است زیرا از آن دسته جرایمی است که جهت بررسی واعمال قانونی نیاز به شاكی خصوصی ندارد.

موضوع چالش برانگیز ، بحث عنصر مادی آن (یعنی ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا) است.

بنابراین باید به تحلیل این موضوع پرداخت که اساسأ چه نوع روابطی بین زن و مرد فاقد علقه زوجیت ، ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا تلقی می‌شوند و مصادیق آن‌ها چه می‌باشند که در این رابطه مشاوره حقوقی روابط نامشروع میتواند برای شما کمکی بسیار مناسب باشد.

مشاوره حقوقی تعریفی کلی از این جرم به ما ارائه میدهد که قانون مجازات هر گاه زن و مردی که بین آن ها علقه زوجیت نباشد ، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با اکراه باشد، فقط اکراه کننده تعزیر می شود .( در تعزیر، قاضی حق عفو دارد ولی در حد چنین حقی ندارد ) .

رابطه نامشروع گستره زیادی داشته و با توجه به وضعیت و قصد طرفین مجازات تعیین خواهند نمود.

یکی از نکات مهم قضیه این است که شما الزامی به آشکار کردن موضوع ندارید و قضات شما را به پوشاندن موضوع راهنمایی خواهند نمود.

ضمنأ بموجب قانون جدید کیفری ، هر گونه تحقیق در جرائم منافی عفت ممنوع است. در کل بعضی از مصادیق رابطه نامشروع امروزه امری عادی شده و خیلی کسی به دنبال پیگیری نخواهد بود ، مانند دوست پسر و دختر و روابطی از این دست…

شما میتوانید حتی من باب این موضوع از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما استفاده کنید زیرا موضوعات کیفری دارای قوانینی بسیار متفاوت تر از حقوقی و پیچیده میباشد ، ما حتی برای موضوعات خانواده نیز پیشنهاد مشاوره حقوقی خانواده میدهیم زیرا هر موضوعی قوانین خاص خود را دارند که که عدم آگاهی از آن باعث پیچیدگی بیشتر آن میشود .

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 8 =