آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » مهریه به نرخ روز
تعیین مهریه موضوعیست که در بین خانواده ها تبدیل به بحث و اختلاف شده است و این موضوع نیز برای امروز یا دیروز نیست که در مشاور حقوقی مهریه زیاد با آن برخورد میکنیم. حال قوانینی است برای محاسبه مهریه به نرخ روز، به دلایل مسائل اقتصادی ، هیچ قیمتی یا هیچ موضوع مالی ای به یک صورت نخواهد بود و دارای نوسان خواهد بود.

مهریه به نرخ روز

تعیین مهریه موضوعیست که در بین خانواده ها تبدیل به بحث و اختلاف شده است و این موضوع نیز برای امروز یا دیروز نیست که در مشاور حقوقی مهریه زیاد با آن برخورد میکنیم.

حال قوانینی است برای محاسبه مهریه به نرخ روز، به دلایل مسائل اقتصادی ، هیچ قیمتی یا هیچ موضوع مالی ای به یک صورت نخواهد بود و دارای نوسان خواهد بود.

به طور مثال نمیتوانید مهریه ای که در سال و یا دهه ۶۰ یا ۷۰ برای زوجه مشخص شده است را ، امروزه به همان مقدار پرداخت کرد ، قوانینی وجود دارد که این را تبدیل به نرخ روز خواهد کرد.نرخ مهریه با توجه به تورم و ارزش پولی هر سال محاسبه می شود.

این نحوه محاسبه به شکل فرمولی به صورت زیر است:
مبلغ مهریه درج شده در عقدنامه × (عدد شاخص در سال وقوع عقد (تقسیم) عدد شاخص در سال ۱۳۹۰ (یا سالی که در آن قرار داریم ). به این ترتیب مقدار مهریه فوق در سال ۱۳۹۱ محاسبه میشود.

در این رابطه سایت های قضایی وجود دارد که میتوانید در آن ، زمان عقد تا امروز را درج کرده و پاسخ خود را دریافت کنید همچنین مشاوره حقوقی خانواذه میتواند به شما کمک کند.

در همین دوره نیز بسیاری از زوجین که میخواهند ازدواج کنند ، به مسآله تعیین مهریه اشان به نرخ روز امروزه توجه میکنند.افرادی که نیز خواستار طلاق هستند باید در رابطه با این موضوع اطلاعات کسب کنند تا دچار مشکل نشوند ، بسیاری از افرادی که در گذشته ازدواح کرده اند و امروزه به دلایل مشکلاتی ، در فکر و یا خواستار طلاق هستند ، از این موضوع مهریه به نرخ روز اطلاعاتی ندارند و دچار اشتباهات فراوانی میشوند.

پول در مفهوم امروزى یك ارزش اعتبارى و غیر عینى مبادلاتى است كه اسكناس نماینده واحد آن مى ‏باشد. ارزش مبادلاتى این اسكناس ها با گذشت زمان كاهش یافته یا بطور استثنایى ممكن است افزایش یابد، در نتیجه اسكناس صد ریالى امروز همان اسكناس صد ریالى بیست‏ سال پیش نیست اگر چه همان نام را بر خود حفظ كرده است ، بنابر حسب همین موضوع مدت زمانیست که دیگر از پول برای مهریه استفاده نکرده و سکه را جایگزین کرده اند ، سکه نیز دارای نوسان نسبت به بازار میباشد و همیشه نرخ آن به روز است.

شما میتوانید با کمک گرفتن از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما که در اختیارتان گذاشته شده است ، در هر رابطه مشاوره گرفته و بعد راهکارهای خود را برای بکار گیری در موضوعتان ، استفاده کنید.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =