مهریه زن در صورت عدم تمکین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشکلات خانواده ، از آنجا که بر بنیاد خانواده تأثیر میگذارد ، نقش عمده ای دارد که این مشکلات بیشتر جنبه حقوقی به خود میگیرند ، وکیل خانواده در این میان پر رنگ تر خواهد بود چرا که قدرت وی میتواند این مسائل را حل و فصل نماید .

مشاوره حقوقی خانواده که بیشتر از هر چیز دیگری با موضوعات حقوقی خانواده چون طلاق ، مهریه و …  روبه رو است ، تأکید به اخذ وکیل دارد ، در اکثر مواقع ممکن است شنیده باشید که در میان این مشکلات زوج و زوجه با بی عدالتی روبه رو میشوند .

اما اگر در صورتی از مشاوره حقوقی مشاوره گرفته شود ، اول هرکدام از حقوق قانونی خود با خبر و سپس نسبت به همان موضوعات اقدام به اخذ وکیل خواهند کرد برای برقراری عدالت مابین طرفین.

در این مقاله ما میخواهیم یکسری از قوانین حقوقی مابین زوج و زوجه را برای شما عنوان کنیم که این مبحث فقط نمونه ای از مباجث بسیار زیاد این میان است.
جاری شدن صیغه عقد بین پسر و دختر و رسمیت یافتن ازدواج هریک نسبت به یکدیگر دارای وظایف و تکالیف حقوقی می‌شوند که عدم رعایت این حقوق و تکالیف ، جرم محسوب شده و مجازات‌ هایی را به‌همراه دارد.
مشاوره حقوقی عدم تمکین ما را مطلع کرده بود ، که یکی از وظایفی که زوجین در روابط زناشویی خود می‌بایستی آن‌را رعایت کنند بحث تمکین می‌باشد.

این لفظ به خودی خود به معنای الزام آور است یعنی زن در مقابل مرد وظایفی دارد که عدم انجام آن ( عدم تمکین ) در صورت اثبات توسط مرد پسامدهایی را به دنبال خواهد داشت البته تمکین برای مرد در مقابل زن نیز مطرح است.به طور کلی تمکین برای زن به دو دسته تقسیم می‌شود که در مقالات قبل به آن اشاره کرده بودیم .

حال در اینجا میخواهیم به موضوعی دیگر در این رابطه بپردازیم که ممکن است سوال بسیاری از افراد باشد.

مهریه زن در صورت عدم تمکین جوری به آن نگاه میشود که یک تهدید به حساب می آید اما متأسفانه یا خوشبختانه ، عدم تمکین زوجه ارتباطی به مهریه ندارد و چنانچه زوج اثبات نماید زوجه تمکین نداشته صرفا نفقه به ایشان تعلق نمی گیرد و بر روی نفقه زن تأثیر گذار خواهد بود.

در خصوص مهریه نیز باید عرض شود در صورتی که مهریه در عقدنامه عند المطالبه باشد زوجه می تواند تمام یا بخشی از آن را مطالبه نماید و نسبت به کل خواسته نیز حکم صادر می شود حال چنانچه زوج توان پرداخت به صورت یکجا نداشته باشد و مالی نیز جز مستثنیات دین نداشته باشد می تواند با دادخواست اعسار و اثبات عدم توان مالی مهریه ای که طبق حکم به آن محکوم شده است را به صورت اقساط پرداخت نماید.

پس دریافتیم که همانطور که در گذشته عنوان کرده بودیم ، مهریه ، حق مسلم یک زن است و این حق به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت که البته آن هم قوانین مختص به خودش را دارد که میتوانید از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما که در اختیارتان قرار داده شده استفاده کنید.

مهریه و طلاق و دیگر مسائل از جمله عدم تمکین ، حضانت و … هرکدام دعاوی جدایی هستند که تمامأ قوانینی تعریف شده دارند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.