آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » مهریه عندالمطالبه عندالاستطاعه
در مشاوره حقوقی مهریه اشاره کردیم که مهر به مالی گفته می شود كه در هنگام عقد نكاح ، با شرع و رسم و عادت از طرف زوج به زوجه پرداخت می شود. همچنین دریافتیم که مهریه شرایط و نوع هایی را دارد که باید از آن اطلاع داشته باشیم .

مهریه عندالمطالبه عندالاستطاعه

در مشاوره حقوقی مهریه اشاره کردیم که مهر به مالی گفته می شود كه در هنگام عقد نكاح ، با شرع و رسم و عادت از طرف زوج به زوجه پرداخت می شود.

همچنین دریافتیم که مهریه شرایط و نوع هایی را دارد که باید از آن اطلاع داشته باشیم .

موسسه حقوقی ما با داشتن وکلای خبره خانواده و داشتن مشاوره حقوقی رایگان ، میتواند اطلاعات بیشتر و حقوقی تری در اختیار شما قرار دهد.

در بیشتر ازدواج ها و طلاق ها مبحثی به اسم مهریه همیشه وجود داشته و دارد ، در این میان است که بحث ها در این باره داغ میشود ، موضوعی که این میان وجود دارد موضوع نوع مهریه است که به چه صورت قرار بوده پرداخت بگردد.

البته بر طبق مشاوره حقوقی خانواده ای که در اختیار قرار داریم متوجه خواهیم شد که این موضوع همیشه بر سر طلاق پیش نمی آید ، بلکه حق طبیعی زن است و دعوای مهریه از دعوای طلاق کاملأ جدا میباشد که طلاق خودش مباحثی جدا دارد زیرا آنهم دارای بخش ها و نوع های مختلفی چون طلاق توافقی و طلاق یکطرفه و … میباشد.

زمانی که میشنویم مهریه عندالمطالبه است ، يعني به محض انعقاد عقد نكاح ، زوجه مالک آن می شود و در صورت مطالبه ، زوج باید آن را بپردازد .

در ادامه توضیح مهریه عندالمطالبه باید اینگونه گفت که به محض عقد، زن مالک مهر می‌شود و هر زمان که بخواهد ، می‌ تواند مهریه‌ خود را مطالبه کند.

مهریه عندالمطالبه در هر حال باید پرداخت شود. مشاوره حقوقی در ادامه عنوان کرد ، این در حالی است که در مهریه عندالاستطاعه، زمان پرداخت مهریه، زمانی است که زوج، توانایی و استطاعت پرداخت را داشته باشد، بنابراین پرداخت آن مشروط و وابسته به استطاعت و توانایی زوج است.

البته زوجین می‌توانند به صورت زمان‌دار نیز مهریه را تعیین کنند که در این صورت پرداخت مهریه باید در زمان مقرر مورد توافق باشد و قبل از آن زوجه حق مطالبه ندارد.

مهریه عندالمطالبه عندالاستطاعه در این مبحث با تفاوتهایی که در قوانینشان دارند ولی در اصل موضوع که در هر صورتی به زن تعلق دارد و حق وی است ، تغییری ایجاد نمیکند.

همچنین در طلاق توافقی باید بر سر این موضوع به توافق برسند که اکثرأ زوجه به دلیل کراهتش از آن میگذرد.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =