مهریه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مهریه

مهریه یکی از سنت های ازدواج به رسم قدیم تا کنون بوده و هست که گاهأ مشکلاتی حقوقی را با خود به همراه داشته است.در این مقاله به همراه مشاوره حقوقی رایگان ، به معضلاتی چون قوانین این امر خواهیم پرداخت تا دید روشن تری خصوصأ با بالا رفتن آمار طلاق و طلاق توافقی ، از قوانین حقوقی خانواده به شما داده شود.

مهریه را در بسیاری از موارد شنیده ایم که کی داده و کی گرفته ؟! اما آیا واقعأ این جملات حلی بر این موضوع است ؟!

قطعأ که این روزها دیگر از این مثالها بر سر زبانها نیست ، اینکه مهر حقوق قانونی یک زن در هنگام ازدواج است ، همانطور که در اسلام نیز به آن تأکید گشته ، برای مردم نیز جا افتاده.

همانطور که مشاوره حقوقی خانواده من باب این موضوع اشاراتی کرده بودند ، مهر زن انواع متفاوتی دارد که تکلیف شرایط پرداخت را برای زوج و زوجه مشخص خواهد کرد.

موردی که مشخص است ، زوجه پس از عقد نکاح مالک مهر میشود و مرد موظف به پرداخت آن بر نوع شرایط خواهد بود.

مشاوره حقوقی مهریه نیز اضافه میکند که غیر از شرایط ، انواع مهریه ای داریم که در ادامه مطلب به آن میپردازیم .

مهرالمسمی: مهری که در زمان عقد مشخص شود مهرالمسمی نام دارد. مهرالمسمی توسط زوجین یا نماینده‌ٔ آن‌ ها مانند خانواده هایشان تعیین می‌ شود.

مهرالمثل: مهریه‌ ای که در صورت وقوع نزدیکی به زن تعلق می‌ گیرد. وقوع طلاق قبل از تعیین مهر و بعد از وقوع نزدیکی، زن را مستحق دریافت مهرالمثل می‌کند.

مهرالمتعه: اگر میزان مهریه در عقد ذکر نشود و مرد قبل از تعیین مهریه و وقوع نزدیکی همسرش را طلاق دهد، زن مستحق مهرالمتعه است. که برخلاف مهرالمثل، مهرالمتعه متناسب با وضعیت مالی مرد تعیین می‌ شود.

وکیل خانواده ، به دلیل رویارویی با این مسئله به کرات خصوصآ در طلاق توافقی ، پیشنهاد مشاوره حقوقی را در هر شرایطی توصیه میکند زیرا قوانین با یکدیگر متفاوت و مسائل گنگ در آن به شدت دیده میشود ، همچنین شما میتوانید به راحتی از طریق مشاوره حقوقی ما در تمامی موارد اطلاعات حقوقی خود را دریافت نمایید.

 

مهریه

https://44951295.com

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.