آخرین خبرها

نفقه

نفقه

نفقه یکی از موارد قانونی یک ازدواج میباشد ، بسیاری از افراد ، به همین دلیل به مشکلات بسیاری میخورند.

گاهی مرد با امتناع از پرداخت نفقه زمینه جدایی و یا طلاق توافقی را فراهم میکنند.

زوجه یا زن در ازدواج ، دارای حق و حقوقی قانونی است ، مرد نیز متقابلآ حقوقی را داراست ، که اگر زن آن حقوق را رعایت نکند ، مستحق دریافت نخواهد بود.

به طور کلی ، بنا بر گفته مشاوره حقوقی نفقه ، عبارت است از همه‌ ی نیازهای عرف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن ، لباس ، غذا ، اثاث منزل و هزینه‌ های درمانی و بهداشتی و هر آنچه را به صورت عادت یا احتیاج لازمه‌ ی زندگی باشد.

نا گفته نماند که هرگاه زن بدون دلیل شرعی یا محکمه پسند ،  از وظایف زوجیت امتناع کند، مستحق این حقوق نخواهد بود.

همچنین اگرچه این حق زن است، اما زن برای دریافت آن حتما باید در خانه شوهرش باشد و اگر خانه شوهر را بدون اجازه ترک کند، اگر مرد بخواهد نفقه به او تعلق نمی‌گیرد از طرفی هم برخلاف تمام اختلاف نظر هایی که در میان مردم وجود دارد ، قطع به یقین زنان شاغل همچنان مانند زنان خانه دار مستحق نفقه می‌ باشند.

همچنین مشاوره حقوقی رایگان اشاره میکند که اگر مرد نفقه همسر خود را تأمین نکند ، در صورت شکایت زن، به شش ماه تا دوسال حبس محکوم می‌ شود.

این مسائل در زمان جدایی و طلاق یا طلاق توافقی پر رنگ تر میشود که به سراغ وکیل می آیند تا حقوق خود را مطالبه کنند ،در این میان،موسسه حقوقی ما توسط  مشاوره حقوقی رایگان ما در ابتدا آنان را به مشاوره حقوقی خانواده ارجاع میدهد تا مسیر مشخص خود را با قوانین مربوطه بدانند و سپس با آگاهی دست به اقدام زنند.

نفقه
https://44951295.com

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =