نمونه رای الزام به تنظیم سند رسمی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

امروزه ما با مسائل حقوقی زیادی در زندگی رودرو میشوم ، گاهأ بدون آگاهی از موضوعی یا درگیر جریانی حقوقی میشویم ، گاهأ دعوایی را شروع میکنیم که باز هم به دلیل قدوم اشتباه به بن بست میخوریم .

در دعاوی همچون الزام به تنظیم سند رسمی مواردی وجود دارد که نه تنها نیاز به اطلاعات حقوقی بالایی وجود دارد بلکه روند دادگاهی آن توسط یک وکیل به طوری حل خواهد شد که دچار ضرر کمتری خواهد شد.

مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی میتواند مسائلی را که ممکن است مشکل ساز شود برای شما شفاف سازی کند.

یکی از نکاتی که بهتر است در رابطه با این موضوع الزام به تنظیم سند رسمی در نظر گرفته شود، ارسال اظهارنامه به خوانده است. هر چند وجود مبایعه‌ نامه و شرط داخل آن مبنی بر حضور  طرفین قرارداد در دفترخانه اسناد رسمی به منظور تنظیم سند رسمی به نام خواهان ، کافی برای اثبات این موضوع است، برای رفع هرگونه شبهه و ابهام در جهت اخذ رای به نفع خواهان‌ دعوا بهتر است یک اظهارنامه به خوانده مبنی بر تخلف وی به دلیل عدم حضور به موقع در دفترخانه اسناد رسمی داده شود. در ضمن باید در اظهارنامه اخیر تاریخی برای حضور مجدد وی در دفترخانه برای تنظیم سند رسمی موضوع معامله ، موضوع دعوا تعیین و در پایان اظهارنامه به این موضوع اشاره شود که در صورت عدم حضور مجدد در دفترخانه اسناد رسمی، علیه وی اقدام قانونی صورت گرفته خواهد شد. در ضمن در مواردی که مال موضوع انتقال به خریدار عملأ تحویل داده نشده باشد، خواهان باید ضمن درخواست الزام به تنظیم سند رسمی به نام خود، تحویل آن مال را نیز از دادگاه تقاضا کند.

ارسال اظهارنامه اصولأ به دست  وکیل صورت میگیرد که موسسه حقوقی ما میتواند توسط مشاوره حقوقی رایگان خود ، وکیل مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهد.

ما به طور مثال در مقاله یک نمونه مشابه نمونه رای الزام به تنظیم سند رسمی برای شما عنوان میکنیم:

راجع به دادخواست تقدیمی آقای / خانم … به طرفیت آقای / خانم … مبنی بر تنظیم سند رسمی انتقال یک دستگاه ….( ذکر مورد معامله ذکر شده در قرارداد )، خواهان‌ بیان داشته‌ که خوانده مورد معامله فوق را به اینجانبان فروخته است، ولی از پرداخت هزینه‌های قانونی ثبت و انتقال آن و نیز از حضور در دفترخانه اسناد رسمی به منظور ثبت انتقال رسمی مورد معامله خودداری کرده است. علاوه بر این به علت مجهول‌المکان بودن نامبرده از طریق درج موضوع در روزنامه کثیرالانتشار به جلسه دادرسی دعوت شده است، اما وی حاضر نشده و نیز لایحه‌ای ارسال نکرده است. با این وضعیت با عنایت به اسناد و مدارک خواهان‌ و عدم حضور خوانده برای دفاع از خود و اصل صحت عقد و نیز قاعده حقوقی «اوفوا بالعقود» و نیز استناد به مواد ۱۰، ۲۲۰ و ۲۲۱ قانون مدنی و ماده ۱۹۸ قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی، حکم به محکومیت خوانده به حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی تهران به تنظیم و امضا سند رسمی و پرداخت وجه بابت هزینه دادرسی در حق خواهان‌ها صادر و اعلام می‌دارد. حکم صادر شده غیابی است که ظرف ۲۰ روز قابل واخواهی در این دادگاه و پس از آن ظرف ۲۰ روز قابل تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر استان تهران است.

البته متن بالا صرفأ نمونه ای بود برای آشنایی شما با یک نمونه رأی ، شما میتوانید در این مورد از مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.