آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » نمونه رأی رابطه نامشروع
حتمأ شما هم این جمله را شنیده‌ اید که عشق و نفرت دو روی یک سکه هستند. کافی است یک‌ بار به یکی از دادگاه‌ های خانواده مراجعه کنید تا با دیدن همسرانی که برای طرح شکایت یا جدایی به دادگاه آمده‌ اند، مصداق عینی چنین جمله‌ ای را ببینید.

نمونه رأی رابطه نامشروع

حتمأ شما هم این جمله را شنیده‌ اید که عشق و نفرت دو روی یک سکه هستند. کافی است یک‌ بار به یکی از دادگاه‌ های خانواده مراجعه کنید تا با دیدن همسرانی که برای طرح شکایت یا جدایی به دادگاه آمده‌ اند، مصداق عینی چنین جمله‌ ای را ببینید.

مشاوره حقوقی روابط نامشروع من باب این موضوع عنوان میکند که خیانت و داشتن روابط نامشروع یکی از اولین اتهام‌ هایی است که همسران هنگام اختلاف، یکدیگر را به آن متهم می‌کنند. البته به دلیل آمار بالایی که به عنوان خیانت میشناسیم نیز در قانون ، شکایتی با عنوان رابطه نامشروع به رسمیت شناخته شده و از سوی قضات مورد رسیدگی و صدور حکم قرار می‌گیرد.

باید اضافه کرد که این جرم فقط مختص به همسران نیست ، که انواع متفاوتی دارد ، طبق قانون بر این مبنا هرگاه زن ومردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد،مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا ،از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند ،به شلاق تا نودونه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود که مشاوره حقوقی رایگان ما نیز در گذشته این مباحث را شفاف سازی کرده بود و توضیحات کامل را ارائه داده بودند که البته همچنان میتوانید از طریق موسسه حقوقی ما از این مشاوره رایگان به صورت تلفنی استفاده نمایید.

تعریف این جرم، نحوه رسیدگی به آن، برخورد قانون با آن و… مواردی است که در مقاله های گذشته با کمک مشاوره حقوقی به آن پرداخته شده است.

در این مقاله ما برای آشنایی شما با این روند نمونه رأی رابطه نامشروع را ارائه کردیم که البته فقط نمونه ایست .

در خصوص شکایت آقای / خانم …………. فرزند ………… بر علیه آقا / خانم …………… فرزند …………… معروف به …….. سن ……. اهل ………… ساکن ……….. مذهب …………. شغل …………….. متاهل / مجرد ، فاقد / با سابقه موثر کیفری / در بازداشت و خانم ……….. فرزند …….. معروف به …………. سن ……… اهل ……………. ساکن ………….. مذهب …………. شغل ……………. متاهل/مجرد ، فاقد/ با سابقه موثر کیفری ، آزاد / در بازداشت ، دائر بر روابط نامشروع : دادگاه با عنایت به گزارش نیروی انتظامی و اظهارات متهمین در تحقیقات مقدماتی و تمکیلی و در جلسات دادگاه و اظهارت ضد و نقیض آنان و نحوه دستگیری متهمین بزه انتسابی محرز و مسلم دانسته و مستندا به ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی حکم به تحملل ۹۹ ضربه شلاق تعزیری صادر و اعلام می نماید ، رای صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان می باشد .

رئیس / دادرس شعبه …………… دادگاه عمومی ……….

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =