نمونه شکایت ترک انفاق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در مسائل حقوق خانواده ، چندین شاخع و زیرمجموعه هایی از انواع دعاوی خانواده وجود دارد ، بنابراین امری طبیعی است که تمامأ تشکیل شده از قوانینی خاص و مختلف باشند که وکیل و حقوقدان در تفکیک آنان تبهر کافی را دارند.

یکی از این مسائل که به آن در اینجا میپردازیم ، نفقه ندادن مرد یا به گفته مشاوره حقوقی نفقه ، ترک انفاق میباشد .

یک نمونه شکایت ترک انفاق را ما در اینجا برای شما آماده کرده ایم که برای نسخه کامل و مجهز آن بهتر است نسبت به اتفاق پیش آمده توسط وکیل آن را تکمیل و تنظیم کنید ، زیرا موضوعات با یکدیگر متفاوت میباشد.

(( رياست محترم دادسرای ناحيه …

با سلام و احترام ، به استحضار می رساند اينجانب….. شاكی فوق در تاريخ….. طی عقدنامه شماره…… دفترخانه….. به عقد دائمی آقای….. درآمده‌ام.

نامبرده بعد از عقد تاكنون فقط مبلغ….. به بنده پرداخت كرده و با وجود آمادگی اينجانب برای تمكين ، از پرداخت نفقه حال اينجانب خودداری كرده است، لذا از محضر دادگاه به خاطر ترک انفاق از نامبرده شكايت دارم و خواهان تعقيب كيفری وی هستم. ))

البته این یک مورد کاملأ ساده و عام میباشد برای دریافت اطلاعات چگونگی کلی یک شکایت ترک انفاق .

مشاوره حقوقی خانواده در باب روند این نوشته و شکواییه عنوان میکند که اين شكايت پس از ثبت در واحد رايانه از سوی سرپرست دادسرا به يكی از شعب دادياری ارجاع می شود.

بعد از ارائه اين شكايت به دادگاه و تعيين شعبه ، داديار از خواهان پرس و جو می كند و براساس نشانی ذكر شده از متهم او را فرا می خواند.

ممكن است اين احضار به صورت تلفنی صورت بگيرد، اما در صورتی كه مرد حاضر به شركت در دادگاه نشود، دادگاه وی را به شكل كتبی احضار خواهد كرد. ويژگی اين احضار هم اين است كه برگه اخطاريه به زن داده می شود تا با مراجعه به كلانتری محدوده سكونت همسرش ، اين برگه را به همراه مامور كلانتری به مرد ابلاغ كند.

در اين برگه نيز عنوان شده است كه مرد ظرف مدت مشخصی برای توضيحات بايد به دادسرا مراجعه كند و در غير اين صورت جلب خواهد شد. البته در مواردی که با مشاوره گرفتن از مشاوره حقوقی از آن مطلع میشوید ، نيز انجام تحقيقات به عهده كلانتری محدوده سكونت گذاشته می شود و كلانتری از طريق حیطه قضايی اين تحقيقات را تكميل و پس از آن پرونده را برای دادسرا ارسال می كند.

موسسه حقوقی ما نیز با داشتن مشاوره حقوقی رایگان  میتواند این پروسه را به طور دقیق تری برای شما عنوان کند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.