آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » نمونه شکواییه مطالبه دیه

نمونه شکواییه مطالبه دیه

دیه در خود لغت به معنای خونبهای مقتول یا عضو ارتباط پیدا می کند و این معنا به معنای اصلی کلمه نیز نزدیک است ، چون عامل خونبها ریختن و جاری کردن خون فرد صدمه دیده است.

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری توضیحات بیشتری برای ما ، من باب این موضوع ارائه میدهد که قانون در رابطه با قوانین دیه عنوان میکند ، دیه مالی است که به سبب جنایت بر نفس یا عضو ، به فرد آسیب دیده یا ولی یا اولیای دم او داده می شود.

طبق گفته های مشاوره حقوقی این تعریف کامل نیست و آسیب به سود آدمی از لحاظ بدنی (مانند آسیب رساندن به شنوایی که بدون آسیب دیدن ظاهر عضو صورت است) را در بر نمی گیرد.

اما به نظر می رسد که می توان از بین بردن کارایی یک عضو را جنایت برآن تلقی کرد، هرچند که در ظاهر به عضو آسیبی نرسد.

در مبحث دیه میتوان توضیح داد که دیه مالی است که مجرم به خاطر ارتکاب به جرمی که منجر به آسیب بدنی یا مرگ دیگری می‌شود، به شخص او یا صاحب خون (ورثه‌اش) می‌پردازد که در قانون و شرع برای بیشتر اعضای بدن دیه در نظر گرفته شده‌است که این توصیف توسط مشاوره حقوقی رایگان قابل تآمل تر است.

اما در ارتباط با نمونه شکواییه مطالبه دیه نمیتوانیم شکواییه خاصی را برایتان در این مقاله بگنجانیم ، زیرا که دارای انواعی بسیار گوناگون است وکیل حقوقی به دلیل پیچیدگی های این مسائل بیشتر میتواند به شما کمک شایانی نماید.

موسسه حقوقی ما برای راحتی شما در نظر گرفته تا از مشاوره حقوقی رایگان ما استفاده نمایید و بتوانید از این طریق به حق قانونی خود برسید.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =