آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » نمونه قرارداد فروش
برای فروش كالا می توان از متن های متنوعی بهره برد. متن اين قرارداد با ساده ترين الفاظ و واژه ها برای معاملات عادی و روزمره مناسب است . البته ما انواع فروش داریم ، ممکن است شما قراردادی مبنی بر فروش ملک ، زمین ، خودرو و... نیازمند باشید . در این صورت مشاوره حقوقی قرارداد میتواند از طریق وکیل مربوط به این موضوع شما را کمک کند تا بدانید قراردادی سفت و محکم خواهید داشت یا خیر.

نمونه قرارداد فروش

برای فروش كالا می توان از متن های متنوعی بهره برد. متن اين قرارداد با ساده ترين الفاظ و واژه ها برای معاملات عادی و روزمره مناسب است .

البته ما انواع فروش داریم ، ممکن است شما قراردادی مبنی بر فروش ملک ، زمین ، خودرو و… نیازمند باشید .

در این صورت مشاوره حقوقی قرارداد میتواند از طریق وکیل مربوط به این موضوع شما را کمک کند تا بدانید قراردادی سفت و محکم خواهید داشت یا خیر.

یک نمونه قرارداد فروش که ما برای شما در نظر گرفته ایم به این شکل است:

 

مشخصات طرفین قرارداد

 

اين قرارداد بين شركت {نام شركت يا سازمان} به نمايندگی آقای/خانم {نام و نام خانوادگی نماينده شركت}، فرزند ‌}نام پدر نماينده خريدار} و نشانی پستی {محل شركت} كه در اين قرارداد خريدار ناميده می شود از يك طرف و {نام سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} به آدرس }نشانی پستی سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} و شماره تلفن{شماره تلفن تماس سازمان/مؤسسه/شركت/كارگاه} به نمايندگی آقا/خانم {نام و نام خانوادگی نماينده} (سمت {سمت نماينده}) كه در اين قرارداد به اختصار فروشنده ناميده می شود از سوی ديگر مطابق مفاد زير منعقد می گردد.

 

موضوع قرارداد

 

موضوع قرارداد عبارت است از: فروش {شرح موارد فروش{

 

محل اجرای قرارداد

 

محل تحويل {انبار شركت/ ….} می باشد.

 

مدت قرارداد

 

مدت زمان تحويل تحويـــــل {شرح موارد فروش} {تعداد روز كاری} روز كاری می باشد.

 

مبلغ قرارداد و نحوه تخصیص

 

مبلغ قرارداد {مبلغ به عدد} ريال ({مبلغ به حروف} ريال ) مي باشد.

 

نحوه پرداخت

 

پيش پرداخت: مبلغ  ….. ريال معادل ……… ريال از خريدار بابت …….   موضوع قرارداد دريافت مي گردد. مابقي مبلغ قرارداد در زمان تحويل {شرح موارد} تسويه می گردد.

 

تعهدات فروشنده

 

فروشنده موظف است قطعات و تجهيزات موضوع قرارداد را در محل كارخانه شركت پس از مونتاژ نهائی و تائيد، تحويل نمايد.

 

فروشنده تعهد می نمايد كه اقلام موضوع قرارداد را به تعداد كافی و بطور صحيح و بر اساس مشخصات فنی سفارش شده بنحوی كه قابل استفاده باشد تهيه نمايد.

 

فروشنده متعهد می گردد كه كليه اقلام را به نحوی بسته بندی نمايد كه مورد تاييد خريدار و مشاوره بوده و آسيبي به آنها وارد نگردد.

 

فروشنده موظف است كه اقلام موضوع قرارداد را به تفكيك علامت گذاری نموده و با نظارت نماينده خريدار و مشاور تحويل خريدار نمايد بنحوی كه عمليات نصب در كوتاه ترين مدت و بر اساس معيارهای استاندارد و حرفه ای قابل انجام باشد و آسيبي در روند كار وارد نسازد.

 

فروشنده متعهد گرديد موضوع مورد قرارداد را بر اساس مدت قرارداد موضوع ماده ۶ تحويل نمايد.

 

فروشنده پيش بينی تغيير حجم سفارش موضوع مورد قرارداد را به مقدار بيست و پنج درصد(۲۵%) (كاهش يا افزايش) را تعهد مي نمايد.

 

تعهدات کارفرما

 

خريدار متعهد گرديد كه پس از تحويل {شرح موارد فروش} تمامی مطالبات فروشنده را پرداخت نمايد .

 

خريدار هرنوع تغيير احتمالي در نقشه ها و محل نصب را كتبا با ذكر جزييات به فروشنده ابلاغ خواهد كرد ، تغييرات مذكور موجب افزايش مدت قرارداد خواهد شد.

 

تبصره ۱: كليه تجهيزات و امكانات لازم در كل محدوده اعم از لوله كشی، كابل كشی، وسايل ابزار دقيق و غيره به عهده خريدار می باشد.

 

تبصره ۲: نصب و راه اندازی تجهيزات موضوع قرارداد به عهده خريدار بوده و در صورت نياز با پرداخت هزينه نصب از سوی خريدار توسط پيمانكار فروشنده انجام ميگيرد .ليكن كارشناس فروشنده به هنگام تحويل دستگاهها نظرات كارشناسی دستورهای خود را برای نصب به نصاب خريدار اعلام خواهد نمود.

 

نظارت

 

كليه مسئوليت تائيد نقشه ها و كنترل و نظارت بر ساخت قطعات و تجهيزات تحت قرارداد و نظارت بر صورت وضعيت ها بعهده نماينده خريدارو يا ناظر………………..(به نيابت خريدار) مي باشد. كليه مراتب، مكاتبات و هماهنگی ها صرفاَ از طريق خريدار صورت مي پذيرد و در صورت تماس مستقيم با مشاور جهت حل مسائل صرفاَ فنی رونوشت آن همزمان به خريدار تحويل گردد.

 

نشانی طرفين

 

آدرس های قيد شده در متن قرارداد به عنوان محل اقامت دائمی دو طرف قرارداد تلقی ميگردد و طرفين موظفند به محض تغيير محل مورد را كتباَ به ديگری اطلاع دهند.

 

فسخ قرارداد

 

موارد زير منجر به فسخ قرارداد می گردد:

 

الف) توافق طرفين مبنی بر فسخ قرارداد

 

ب‌) عدم رعايت مفاد قرارداد توسط فروشنده كه باعث زيان و يا خسارت گردد.

 

ج‌) هر گونه تاخير در اجرای قرارداد بيش از مدت ذكر شده قرارداد كه غير مجاز تلقی گردد می تواند باعث فسخ قرارداد توسط خريدار مي گردد.

 

تأخیر در انجام قرارداد

 

در صورت عدم تحويل يا عدم انجام به موقع موضوع ماده ۱ قرارداد به ازای هر هفته تاخير معادل {…} درصد مبلغ كالای تحويل نشده و تا سقف {…} درصد مبلغ قرارداد به عنوان خسارت تاخير در انجام تعهد محاسبه و به عهده فروشنده تعلق خواهد گرفت .

 

تبصره : در صورت تاخير بيش از ۶۰ روز فروشنده بجز موارد غير مترقبه در تحويل دستگاه موضوع قرارداد خريدار مختار به فسخ يك طرفه قرارداد می باشد بديهی است در صورت فسخ قرارداد فروشنده ملزم به استرداد وجوه دريافتی به خريدار خواهد بود.

 

حل اختلاف

 

كليه اختلافاتی كه ممكن است در زمينه تعبير، تفسير و نحوه اجرای اين قرارداد بين فروشنده و خريدار بروز كند از طريق مذاكرات و يا مكاتبات دوستانه مرتفع حل می شود. در غير اين صورت موضوع اختلاف با حكميت و داوری خانم/ آقا/ موسسه يا شركت…………. بررسی و تصميم داوری قطعی و لازم الاجرا است.

 

طرفين تعهد مي نمايند كه تا تعيين تكليف و حل و فصل مواد يا موارد اختلاف كليه تعهدات و وظايف خود را با حسن نيت انجام دهند.

 

نسخه های قرارداد

 

اين قرارداد شامل {…} ماده و {…} تبصره است كه در ۲ نسخه تنظيم شد كه هر دو اعتبار يكسان دارند.

 

فروشنده                        خريدار

 

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما با داشتن انواع وکلای کارآمد و نامی از حققی تا کیفری در تمام مدت در خدمت شما خواهد بود.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =