آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » هزینه پلمپ دفاتر
مطابق گفته های مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، قانون این اتفاق را مقرر نموده است واگر این کار را انجام ندهند شامل جریمه ی مالیاتی می شوند. صادر نشدن صورتحساب ، درج نشدن شماره اقتصادی ، به کار بردن

هزینه پلمپ دفاتر

مطابق گفته های مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، قانون این اتفاق را مقرر نموده است واگر این کار را انجام ندهند شامل جریمه ی مالیاتی می شوند.

صادر نشدن  صورتحساب ، درج نشدن شماره اقتصادی ، به کار بردن  شماره اقتصادی خود برای افراد دیگر یا بالعکس ، مسئولیت تضامنی بعلاوه ۱۰ درصد مبلغ مورد معامله ای که عاری از رعایت قوانین صورت گرفته باشد را دارا میباشد.

به جز موسسات معدودی که مشمول مالیات نمی شوند تمام موسسات دیگر که ثبت شده اند باید پلمپ دفاتر شرکت قانونی خود را انجام دهند .

زمانی که پرسشهای بسیار زیادی در ارتباط با شرکت هایی که بدون فعالیت میباشند ، مواجه میشویم که مشاوره حقوقی شرکت پاسخگوی آن میباشد در اینجا نیز برای ما عنوان کرده که حتی در صورتی که موسسه فعال نمی باشد باید  دفاتر پلمپ شود ، زیرا که از جریمه عدم ارائه دفاتر جلوگیری شود این موسسات فاقد فعالیت دفاتر سفید تحویل میدهند.

کلیه موسسات، شرکتها و سازمانهایی که شامل قوانین مالیاتی باشند می‌بایست دفاتر قانونی خود را از سازمان امور مالیاتی دریافت کرده و همه فعالیتهای مالی خود را در این دفاتر با توجه کامل به دستور العمل‌ها و آئین نامه تحریر دفاتر قانونی به ترتیب تاریخ وقوع ، به شکل خوانا بدون خط خوردگی، تراشیده شدن و لاک خوردگی در این دفاتر ثبت نمایند.

همچنین در پایان هر سال مالی و هنگام تحویل اظهارنامه مالیاتی شرکتها به اداره دارایی منطقه خود دفاتر پلمپ شده و تکمیل شده نیز به همراه سایر مدارک به اداره دارایی تحویل داده می‌شود.

به طور کلی اگر با مشاوره حقوقی مشاوره بگیرید برای شما شفاف سازی و شما را توجیه میکند که در هر حال داشتن دفاتر قانونی بهتر از نداشتن آن است.

هزینه پلمپ دفاتر براساس میزان فعالیت شما و حجم اوراق دفاتر ( ۵۰ برگ-۱۰۰ برگ و…) تعیین می گردد . به منظور اطلاع از هزینه های اخذ دفاتر پلمپ با کارشناسان موسسه حقوقی ما درتماس باشید همچنین ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان نیز میتوانیم در صدد رفع ابهامات شما ، یاریتان کنیم.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

اظهارنامه پلمپ دفاتر

موضوع اظهارنامه همیشه به دست وکیل و حقوقدانان بوده و هست ، هر نوع اظهارنامه به دلیل اینکه جنبه ای قانونی به خود داشته باشد و دارای ارزش شود به دست وکلا انجام میگیرد. گاهأ در مواردی اظهارنامه به صورت رسمی وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =