آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » ورشکستگی شرکتها
در ابتدا قبل پرداختن به این موضوع بدانیم ورشکستگی که به کرات در ارتباط با شرکت ها و کارخانه ها شنیده میشود ، چیست و به چه معناست ، ورشکستگی یعنی توقف حالت یک تجارت یا شرکتی

ورشکستگی شرکتها

در ابتدا قبل پرداختن به این موضوع بدانیم ورشکستگی که به کرات در ارتباط با شرکت ها و کارخانه ها شنیده میشود  ، چیست و به چه معناست ،

ورشکستگی یعنی توقف حالت یک تجارت یا شرکتی تجاری است که از پرداخت بدهی‌ های خود ناتوان شده و نمی‌تواند تعهدات خودرا عملی کند. در اصطلاح به این چنین افراد ورشکسته یا معسر می‌گویند.

طبق مسائلی که مشاوره حقوقی شرکت عنوان کرد ، از مشکلاتی که ممکن است برای شرکت ها پیش آید و آنان را به ورشکستگی بکشاند ، گفت .

فروش ناکافی : ممکن است نتیجه موقعیت مکانی نامناسب،سازمان فروش ناتوان وکیفیت پایین محصولات باشد که شرکت قادر به کسب درآمد کافی برای ادامه فعالیت خود نخواهد بود

قیمت گذاری نامناسب : با توجه به هزینه های تولید شرکت قیمت های خیلی پایینی را  ارائه می دهد یعنی پذیرش ضرر یا سود ناچیز روی فروش محصولات.

عدم توانایی در وصول بدهی و یا گرفتن تخفیفات عمده از طلبکاران : صدور فاکتور برای اجناس یا مواد فروخته شده یا خدمات ارائه شده نبایستی با تأخیر بیفتد.

کوتاهی در گرفتن تخفیف های مناسب و یا کوتاهی در پرداخت به موقع طلب بستانکاران عمده : که می تواند مشکلات و مسائل زیادی را ایجاد کند که با برنامه ریزی دقیق تعیین بستانکارانی که میبایستی طلبشان پرداخت شود میتوان ازبروز آن جلوگیری نمود و … دیگر مسائل که به اینجا ختم نخواهد شد.

البته برای این موارد بهترین راهش این است که از مشاوره حقوقی ورشکستگی کمک لازمه را بخواهید ، در غیر این صورت تمام و اصلی ترین دلایل آنهارا متوجه نخواهید شد.

ورشکستگی شرکتها باید توسط حکم دادگاه اعلام شود و تا زمانی که دادگاه حکم ورشکستگی را صادر نکرده، ورشکستگی یک تجارت ثابت نمی شود.

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما میتواند راههای اعلام ورشکستگی که به صورت حقوقی میباشد و قوانینی را دارد را برایتان شفاف سازی کند.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهام

سهام : شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده است . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 14 =