وکیل املاک

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ملک و املاک از گذشته یکی از مهمترین موضوعات مورد بحث بین انسانها بوده و می باشد.

داشتن ملک و سرپناه برای زندگی یکی از نیاز های مهم و اولیه هر انسان در این کره خاکی می باشد، علاوه بر آن به دلیل رشد روزافزون جمعیت همواره نیاز به این موضوع بیشتر و شدیدتر از قبل احساس می گردد.

واضح است که با افزایش تقاضا قیمت نیز افزایش پیدا می نماید، از همین جهت سرمایه گذاری در املاک در همه کشورها همواره از سودآورترین کسب و کارها بوده و حجم زیادی از سرمایه و نقدینگی به این سمت سرازیر می گردد.

دارا شدن مالکیت ، ملزم ایجاد روابط حقوقی بین افراد می باشد و هر کجا که مراودات حقوقی و مالی در میان باشد ممکن است اجرای تعهد توسط یکی از طرفین مورد لرزش قرار گیرد و طرف دیگر، اجرای این تعهد را از دادگاه بخواهد و گاه ممکن است قرارداد و تعهدی در میان نباشد ولی باز حق مالکیت مورد تجاوز قرار بگیرد که در روز مشاوره حقوقی ملکی با بسیاری از این موارد روبه رو است.

دعاوی ملکی مخصوصأ در نظام حقوقی ما دارای پیچیدگی های خاصی بوده و به دست آوردن نتیجه مطلوب، به یقین داشتن اطلاعات حقوقی یا حضور حقوقدانان در کنار ما ممکن است ،افرادی که به دلیل عدم دارا بودن اطلاعات حقوقی و یا آگاه نبودن از رویه قضائی و عدم استفاده از مشاوره حقوقی ، توانایی گرفتن حق خویش را برای همیشه از دست داده اند یا متحمل ضررهای مادی و معنوی جبران ناپذیری گردیده اند.

ناگفته نماند که توجه به مفاد قرارداد ( اعم از مبایعه نامه ، اجاره نامه ، قرارداد مشارکت در ساخت و … ) و رعایت و پیش بینی موارد و نکات حقوقی و قانونی، از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات جلوگیری می نماید.

پیشنهاد میگردد همواره در تنظیم قرارداد از مشورت و یا حضور افراد متخصص که وکلا هستند بهره مند گردید. اگر چنین نکنید احتمال اینکه در آینده هزینه گزافی را صرف حل اختلاف نمایید بالا می باشد ، همچنین برخی دعاوی ملکی مانند الزام به تنظیم سند رسمی ملک به همراه تشریفات آن از جمله الزام به اخذ پایان کار ، رفع تصرف عدوانی ، تقسیم ملک مشاع ، مطالبه خسارت و …بدون وجود و حضور وکیل املاک ممکن نخواهد بود یا با مشکلات مختلفی همراه خواهد شد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.