آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی » وکیل تغییر سن شناسنامه
تغییر سن شناسنامه ممکن است برای پایین یا بالا آوردن سن فرد استفاده شود . اما برای این کار شما باید دارای دلایل مکفی و قانع کننده داشته باشید که میتوانید قبل از انجام این کار از مشاوره حقوقی تغییر سن استفاده نمایید.

وکیل تغییر سن شناسنامه

 تغییر سن شناسنامه ممکن است برای پایین یا بالا آوردن سن فرد استفاده شود .

اما برای این کار شما باید دارای دلایل مکفی و قانع کننده داشته باشید که میتوانید قبل از انجام این کار از مشاوره حقوقی تغییر سن استفاده نمایید.

مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط با قوانین تغییر سن اذعان کرد که در مورد کاهش سن کمتر از پنج سال ؛ اگر متقاضی تغییر سن شناسنامه  کمتر از پنج سال هستید باید به دادگستری رجوع کنید و با رعایت مقررات و تشریفات مربوطه و تقدیم دادخواست طرح دعوا کنید.

البته به خاطر داشته باشید که شما برای اثبات ادعای خود ، باید دادخواست و پزشکی قانونی را بگذرانید.

ولی اگر متقاضی تغییر سن بیش از پنج سال هستین؛ باید به کمیسیونی موسوم به کمیسیون تشخیص سن مستقر در فرمانداری شهرستان محل صدور شناسنامه اش رجوع کنید.

این کمیسیون ترکیبی است از: فرماندار یا بخشدار ، رییس اداره ثبت احوال محل، پزشک منتخب ، مدیرعامل سازمان بهداری استان و رییس شورای اسلامی شهر یا بخش.

ریاست این کمیسیون بر عهده قاضی دادگاه محل است. همانطور که در مقالات قبل نیز اشاره کردیم ، صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر خود حق دارد از این طریق برای اصلاح سن مندرج در شناسنامه اقدام کند.

تمام این روند حقوقی نیازمند حضور حقوقدان است ، زیرا وکلا و افراد مطلع از حقوق فقط میتوانند این روند را به طوری که در زمان صرفه جویی شود و بی اشتباه طی شود بر می آید.

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان در تمامی ساعات آماده کمک رسانی هستند ، همچنین برای تغییر سن ، وکیل تغییر سن شناسنامه را میتوانیم در اختیار شما قرار دهیم.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست در رابطه با اینکه موسسه حقوقی چیست و وظایف موسسه حقوقی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =