آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی » وکیل تغییر نام
در رابطه با تغییر نام ، قوانین بسیاری وجود دارد . اینکه چه دلیلی برای آن دارید ، اسم های مذهبی به چه صورت قابل تغییر خواهد بود و ... ، در کل یکی از اساسی ترین موضوع تغییر نام ، شامل اسمهاییست که امروزه ممکن است معانی خوبی نداشته باشد

وکیل تغییر نام

در رابطه با تغییر نام ، قوانین بسیاری وجود دارد .

اینکه چه دلیلی برای آن دارید ، اسم های مذهبی به چه صورت قابل تغییر خواهد بود و … ، در کل یکی از اساسی ترین موضوع تغییر نام ، شامل اسمهاییست که امروزه ممکن است معانی خوبی نداشته باشد ، اسم ها و نام های ممنوع یعنی نامهایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی گردد، عناوین و القاب قدیم مانند امین الدوله ، نامهای زننده یا مستهجن یا نامتناسب با   جنس، اسامی افراد همنام در خانواده .

مشاوره حقوقی ثبت احوال اضافه میکند که کسانیکه به موجب قانون ثبت احوال با تائید مراجع ذیصلاح به دین مبین اسلام مشرف شده باشند ، میتوانند اسمهایی اسلامی برای خود انتخای کنند و یا اینکه در نام کوچک چیزی زاید و غیرضروری و یا ناشی از اشتباه اشخاص وجود داشته باشد که در این موارد مرجع صالح برای تغییر نام ، هیات حل اختلاف  اداره ثبت احوال است.

اما موارد دیگر مانند تغییر نامهای غیر موجه و ناخوشایند در صلاحیت محاکم دادگستری است.

ناگفته نماند شما به هر دلیلی مادام نمیتوانید اسم و نام و هویت خود را تغییر دهید ، تا همین زمان هم ممکن است مشکل های زیادی پیش آید از نظر هویتی و هر بزهکار ی با تغییر نام و نام خانوادگی خود به راحتی مبرا شود .

هر تغییری دارای قوانینی حقوقی میباشد و هر حقوقی نیاز به حقوقدان دارد تا این قوانین را بتواند برای افراد عام شفاف سازی کند و گاهأ مسیر را خودش طی کند و پیش رود ، مشاوره حقوقی در این میان می افزاید که بسیاری از گره های ما و صرف کردن وقت و هزینه بی نتیجه به دلیل شرایطیست که با بی اطلاعی و عدم آگاهی برای خودمان پیش می آوریم .

بنابراین میتوانید قبل آنکه اشتباهی قدم بردارید ، با اخذ وکیل و یا استفاده از مشاوره حقوقی که موسسه حقوقی ما با در اختیار قرار دادن مشاوره حقوقی رایگان ، کار را ساده تر نموده ، استفاده کنید.

همچنین در ارتباط به این موضوع مشاوره حقوقی تغییر نام  و نام خانوادگی تأکید میکند قبل آنکه نا امید شوید از وکیل تغییر نام و یا وکیل مورد نظر استفاده کنید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست

موسسه حقوقی چیست در رابطه با اینکه موسسه حقوقی چیست و وظایف موسسه حقوقی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =