وکیل جرایم پزشکی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شکایت در این رابطه بیشتر به دلیل نارضایتی بیمار از درمانگر پیش می آید ، مسئولیت پزشک بسیار سنگین است ، زیرا که با جان افراد و بیماران سرو کار دارد.

بنابراین باید طبق قسمی که خورده اند و عهدی که بسته اند باید به طور کامل وظایف و مسئولیت خود را با جدیت و دلسوزی پیگیری کند.

مردم غالبأ تصور می کنند چون در اکثر موارد٬ پزشکان و بيمارستان ها با گرفتن امضاء٬ امکان هرگونه تعقيب و بررسی را از بيمار و خانواده اش ميگيرند.

ولی در این رابطه خوب است بدانید در چنين مواقعی از خدمات مشاوره حقوقی یک وکيل با تجربه کمک بگيرید تا از حقوق خود با خبر شوید ، چرا که شایان ذکر است آنچه به عنوان برائت جستن یا تبرئه شدن ، پيش روی بيمار در بيمارستانها و پيش از رفتن به اتاق عمل گذاشته می شود تا امضا کنند مطابق قانون مجازات اسلامی در خصوص خساراتی است که ممکن است از عدم توانایی یا اشتباه پزشک به بيمار وارد شود و به مفهوم این نيست که مسئوليت کيفری پزشک منتفی می شود.

پس به این معناست که این است که اگر پزشکی قبل از عمل و یا هر معالجه ای از بيمار امضاء برائت گيرد ولی احتياط لازم را بکار نبرد و کار خود را به درستی انجام ندهد٬ وی مسئوليت کيفری دارد و اعمال وی قابل تعقيب کيفری می باشد که جزو جرایم پزشکی نیز قرار میگیرد.

مشاوره حقوقی جرایم پزشکی در این باره عنوان میکند جرایم پزشکی را به دو دسته میتوان تقسیم بندی کرد ، دسته اول جرائمی که نتیجه مستقیم اقدامات پزشکی میباشند .به این گونه جرایم جرایم ناشی از اعمال پزشکی گفته میشود.دسته دیگری از جرائم پزشکی هم وجود دارند که عمل مجرمانه درآنها عمل پزشکی محسوب نمیشود به این دسته ازجرائم ، جرائم مرتبط با اعمال پزشکی اطلاق میشود.

همچنین پزشکان مانند دیگر مشاغل همانطور که گفتیم از مسئولیت هایی برخوردار می باشند که شامل مسئولیتهایی همچون:
مسئولیت اخلاقی که عالمی گسترده و وسیعی نسبت به بقیه موارد دارد.
مسئولیت قراردادی به لحاظ اجرا ننمودن مفاد تعهدی که ناشی از قرارداد است به وجود می آید، مانند قراردادی که فی ما بین بیمار و پزشک و یا بیمار با بیمارستان و یا کلینیک منعقد شده و وجود دارد می شود.
مسئولیت انتظامی یا حرفه‌ای پزشک که مسئولیتی است که پزشکان براساس قراردادهای حرفه‌ای در برابر سازمان نظام پزشکی از آن برخوردارند.

مسئولیت کیفری یا جزایی که پزشک دارد ، چرا که پزشک بایستی مرتکب جرایم آمده در قانون نشده باشد و در آن صورت شخص مسئول به یکی از مجازاتهای مقرر محکوم خواهد شد.

شکایت بیمار از درمانگر، معمولأ بیشتر در مواردی است که نارضایتی ایجاد شود نه در موارد بروز صدمه و سوء درمان. هرچند که بسیاری از خطاها به شکایت منجر نمی شود، اما آمار خطای درمانی پزشکان در دنیا ، هرساله شرایط نامطلوبی را نشان می دهد. مقایسه آمار سال های مختلف، حاکی از روند افزایشی قصور های درمانی است.

به هر شکل هر مسئله ای باشد ، نیازمن وکیل جرایم پزشکی است ، مسائل حقوقی ، کیفری دارای اجزایی خاص و پیچیدگ بالایی است ، این مسیر باید با جدیت دنبال شود ، چرا که کوچکترین اشتباه یا ندانم کاری ممکن است طوری روند پرونده را تغییر دهد که مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد و یا حتی به بن بنست بخورد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.